Mami, pošli mi kapesné na účet, žádají děti

Do fondů jdou odvážnější

Přes poměrně děsivé vlnobití na světových trzích se v posledních měsících našim fondům dost daří. Tedy nejen překvapivě, ale i silně diferencovaně: z fondů jako celku skoro miliarda odešla, ovšem přitom 1,75 miliardy korun opustilo fondy peněžního trhu a zajištěné. Do těch ostatních tedy přišlo (a zčásti se jistě přesunulo) přes tři čtvrtě miliardy korun.

Pavel Vaněk: Význam externích partnerů v distribuci roste

Finanční skupina Wüstenrot využívá jak interní, tak externí distribuční sítě. Jaký podíl produkce zajišťují interní obchodníci a kolik připadá na finančně zprostředkovatelské společnosti? A které produkty jsou pro externí sítě nejvýznamnější?

Evropa stále nemá řešení krize. Ale zachrání ji Čína

Evropští politici se dnes opět vyznamenali. Nejednotnost a názorová roztříštěnost, odsouvání rozhodného řešení a s tím související nervozita investorů je výsledek tolik očekávaného summitu. Podle toho, co jsme viděli ve středu večer, už není otázkou jak se problémy vyřeší (i když ta je stále primární), ale kdy se vůbec rozumného řešení dočkáme. A tak dnes musí Sarkozy žebrat o pomoc v Číně.

Mojmír Urbánek: Placené poradenství? 30 % klientů, 15 % příjmů

Společnost Stone & belter vyvinula vlastní koncept placeného poradenství: Analyzuje klientům nastavení jejich smluv. O službu projevilo zájem 30 % klientů společnosti. V čem se liší od klasického finančního poradenství? „Klient platí za něco, co s produktem nesouvisí,“ říká Mojmír Urbánek, zakladatel a ředitel společnosti Stone & belter.

K nákupu akcií vybízí i volatilita

Index volatility VIX je mezi investory považován za poměrně přesný indikátor nálady na trzích a mnozí jej využívají při rozhodování, jestli je vhodná doba k nákupu akcií, nebo ne. V poslední době index atakoval svá dlouhodobá maxima, což sice ukazuje na nervozitu na trzích, ale také může probudit k akci býky.

Evropská unie na pokraji krachu

Oči investorů směřují k nejistému cíli: Summit EU a G20. Neděle ale rozřešení nepřinese. Jaké je jediné východisko ze současné dluhové krize?

Praskne zlatá bublina?

Stále více se hovoří o možné bublině na trhu se zlatem. Mnoho expertů se vyjadřuje k tomu, kdy tato „bublina“ splaskne. Pokud je na trhu skutečně bublina, byla by to po IT a bublině na trhu nemovitostí nejen v USA již třetí bublina v této dekádě. Jaké byly historicky největší bubliny? A jak vedle nich vypadá zlato?

Marta Gellová: I v rámci jedné finanční skupiny lze finanční poradenství dělat dobře

Marta Gellová opustila pozici generálního sekretáře AFIZ a nastoupila do České pojišťovny. Z holdingu Generali PPF do AFIZ přistoupí dvě nové společnosti. Nedojde ke střetu zájmů mezi pojišťovnami a finančními zprostředkovateli? „Došli jsme k závěru, že si jakýkoli případný střet zájmů umíme ohlídat,“ říká Marta Gellová a dodává: „Ani v případě Kapitolu jsme střet zájmů doposud nepozorovali.“

Je možné táborákem platit dluh?

Schválně jsem si nechal pár dní odstup od demonstrací proti „hamižnosti bankéřů a politiků“, které podle některých „pohnuly světem“. Nechtěl jsem být sžíravě ironický a možná nadbytečně krutý. Ale ani několik dnů časové mezery nemůže snížit idiocii těch protestů.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Penze o něco nižší? Ano, ekonomové to odhadují na částku menší, než 7000Kč měsíčně. Z toho vyžít nejde. Ale hlavně: co to je za drzost nutit někoho platit třeba 14tis měsíčně do důchodového systému po dobu 40 let a pak mu za to dát 7tis na dobu 15 let? To je přeci na ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Jaký je rozdíl mezi tím, když něco ukradnu a tím, když pošlu kámoše, aby to ukradl za mě?" Nepřiléhavá a zbytečná otázka. V mém příkladu nikdo nic nekrade. "Jaký je rozdíl mezi tím, když si doma natisknu peníze na lejzrovce a tím, když o to poprosím ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Vy se styďte. Za to, že byste klidně uvrhl ekonomiku na několik generací do hluboké krize. Navíc úplně zbytečně. Já se nemám za co stydět. Na to, abyste poskytl možnost výběru způsobu zajištění na penzi, byste potřeboval cca 8 bilionů korun. Ono to na první a povrchní ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Jakoupak svobodu volby byste představoval? Jestli nechat nebo nenechat pochcípat několik příštích generací důchodců hladem a zimou? Takovou možnost volby Vám budu samozřejmě velmi rád upírat. :-)

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Sorry jako, kolektivismu nerovná se komunismus. :-) Takovou úroveň rozlišovacích schopností ale zřejmě není možné po Vás požadovat.