Eura - bankovky - 500 EUR

Fond-show: ČSOB Bohatství

George přichází. Česká spořitelna kompletně mění své internetové bankovnictví

Česká spořitelna se rozhodla úplně změnit své internetové bankovnictví. George, jak banka nové internetové bankovnictví pojmenovala, nabízí intuitivní ovládání, nová zabezpečení, fulltextové vyhledávání a non-stop klientský chat. Po 12 měsících testování, jde George do ostrého provozu.

Titul MBA je rozhodující výhodou na trhu práce

Zaměstnavatelé v dnešním konkurenčním prostředí kladou stále vyšší nároky na své zaměstnance. Vyžadují od nich vysokou kvalifikaci, odborné znalosti a praktické zkušenosti. Abyste získali práci snů, je důležité mít kvalitní vzdělání. Stačí jen vybrat si k tomu tu správnou školu, například velmi žádané studium MBA na Cambridge Business School. Absolventi této školy mají totiž již tradičně […]

Co klient nevidí: Jak banky vyvíjejí úvěrové produkty

Chcete schválit půjčku online? Žádný problém. Stačí vyplnit žádost na internetu a odeslat ji. Ve skutečnosti ale takové nabídce předchází plánování, testování a ověřování, jestli nový způsob nepřiláká především… ne zcela bonitní klientelu.

Jak rozvíjet finanční poradce a odborníky na finančním trhu

Před mnoha lety jsem z pozice HR manažera interní obchodní sítě velké pojišťovny řídil nábor, rozvoj a retenci více než 1200 poradců a 150 manažerů. Náš HR tým měl více než 30 pracovníků a nemalé cíle.

Trhy zešílely. Proč?

Pokud někdo na přelomu století předpovídal krach bubliny technologických akcií (dot.com bubliny), pak to byl Robert Shiller (*1946). Bylo to v době, kdy „zatímco pokračoval obrovský vzestup akciových trhů v devadesátých letech, mnoho vnímavých lidí pociťovalo, že se vzduchem nese cosi zjevně iracionálního, ale tato iracionálnost byla sotva znatelná.“

Spořicí účty: Úrokové sazby zamrzly na dně

Česká národní banka (ČNB) již třikrát zvýšila úrokové sazby. A reakce bank? Žádná… úrokové sazby spořicích účtů jakoby zamrzly na dně. Proč banky o peníze svých klientů nestojí?

Free Market: Pražská burza zítra přivede 32 akciových titulů

Na Free Market pražské burzy bude zítra přivedeno 32 zahraničních akciových titulů. Budou obchodovány v českých korunách. Měnového rizika se ale investoři nezbaví… Co půjde na pražské burze koupit?

Jak „zalepit“ výpadek příjmu v důchodu?

S odchodem na penzi klesá příjem znatelným způsobem. Kolik je potřeba naspořit na výpadek příjmu? A kolik je potřeba spořit v produktivním věku? Snadno si můžete spočítat sami. Jak?

Důchod při vysokých a při nízkých příjmech?

S rostoucím příjmem náhradový poměr při odchodu do důchodu citelně klesá. Při výpočtu státního důchodu v Česku je výrazným způsobem zastoupen prvek solidarity. Lidé s nízkými příjmy si odchodem do penze příliš nepohorší. Podívejme se na praktické výpočty letošního roku.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Anonym: Oblíbený neznamená výhodný aneb Jak naložit s oblíbenými produkty

  Nebuď sobec a podpoř svého lokálního poradce podle vzoru https://www.youtube.com/watch?v=Kt46Gl0U4P4. Prachy, co ti ukradne, si přece zase snadno vyděláš.

 • Anonym: Oblíbený neznamená výhodný aneb Jak naložit s oblíbenými produkty

  Všechny prachy je třeba "věnovat" finančnímu poradci (je jedno, ze který firmy (prdele) vzešel). Protože až vás je o ně připraví, tak už nemusíte přemýšlet, co s nima. A tak se vám uleví.

 • Karel: Akciové fondy: Donald Trump si hraje s rozbuškou

  Podle kvantitativní teorie peněz existuje příčinný vztah mezi změnami množství peněz v oběhu a změnami cenové hladiny. Jinými slovy růst peněžní zásoby způsobí růst inflace a naopak. Množství peněz ovlivňují centrální banky svou měnovou politikou. Cílování ...

 • Bobeš: Stali jsme se rukojmím stále narůstající regulace?

  Hezký den. Autor UnKnown se zřejmě nepodíval do registru poj. zprostředkovatelů v ČNB. Za poslední 3 roky přibylo neuvěřitelných 19 647 PZ a ubylo jen 3 297. Takže si myslím, že žádná regulace nepřinutí nějaké podstatné množství PZ aby skončili svou činnost. Spíš bych ...

 • Richard Fuld: Akciové fondy: Donald Trump si hraje s rozbuškou

  Knihu Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I. také vždy všem doporučuji. Minimálně, aby si přečetli str. 50 a pár následujících stránek, jež jsou k dispozici v náhledech knihy u internetových prodejců. Jinak ale nesouhlasím s Vaší tezí o tom, jak množství peněz ...