Pojištění

Vital Invest

Na pobočkách Komerční banky je možné sjednat další finanční produkt, investiční životní pojištění Vital Invest, píše DUŠAN ŠÍDLO, pojistný analytik.

Návrh zákona o pojišťovnictví: Paragraf 53 a bouře kolem

Součástí nového zákona o pojišťovnictví by mělo být ustanovení o povinnosti finančního zprostředkovatele vracet vyplacenou provizi v případě, že pojistná smlouva bude vypovězena do dvou let od jejího sjednání. Jak by se uzákonění vracení provizí projevilo v praxi? Co na připravovaný návrh říkají zúčastněné strany?

Povinné ručení je zvláštní produkt

Pojištění Petr Bukač 24.01.2008 | 08:10 7 komentářů

Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla musí mít v Česku každé motorové vozidlo pohybující se po veřejných komunikacích. Není divu, že sazby pojistného u tohoto pojištění každoročně rostou. Dnešní podoba povinného ručení totiž svádí k nezodpovědnosti, nehospodárnosti a podvodům!

Soukromé životní pojištění a daňové povinnosti

Investiční životní pojištění není vhodný produkt ke zhodnocování prostředků, píše VLADIMÍR ZDRAŽIL. Daňově navzdory daňovým úlevám nevychází ani daňově nejvýhodněji. Proč?

Co sledovat při výběru investičního životního pojištění

Chystáte se uzavřít životní pojištění? A nevíte, který z produktů na našem trhu je pro vaše požadavky ten nejvhodnější? Jak se zorientovat v zhruba čtyřiceti v současnosti nabízených produktech? Píše JAROSLAV KOKEŠ.

Životní pojištění ohroženo exekucí!

Prodáváte rezervotvorné životní pojištění jako produkt chránící majetek před exekucí? Tak byste měli rychle přestat! Exekutor na životní pojištění může.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Neživotní pojištění: Pojištění osob – kdy ano a kdy ne

Mnoho bylo řečeno o výhodnosti a nevýhodnosti různých životních pojistek. O neživotním pojištění se ale často mlčí... Přesto i u neživotních pojištění jsou pojistky výhodné a nevýhodné. Která pojištění osob by ONDŘEJ ZÁRUBA ze Sophia Finance svým klientům nedoporučil?

Klid za pár stokorun: Pojištění odpovědnosti

Každý se čas od času dostane do situace, kdy svým jednáním způsobí někomu dalšímu škodu. Pokud k vyřešení situace postačí omluva, jedná se o tu příznivější variantu. Pokud však dojde na peněžní vyrovnání, přijde vhod pojištění odpovědnosti.

Investiční životní pojištění: Informace spíše nedostupné…

Chcete si zřídit investiční životní pojištění sami? Pak se připravte na nemalé komplikace. Informace o produktech pojišťoven budete hledat jen obtížně a mnohdy je nenajdete vůbec, píše JAROSLAV KOKEŠ. Jak se orientovat v sazebnících poplatků?

Životní pojištění a mladší generace

Životní pojištění představuje na prvním místě pojistný produkt, píše ve svém článku PETR BURYAN, publicista spolupracující s investujeme.cz. Potřebují jej mlasí do 30ti let?