Pojištění

Investiční životní pojištění nemusí být vždy nevýhodné

Ve většině případů vychází pro klienty výhodněji investování pomocí OPF a pojištění rizikovou životní pojistkou. Existují však i situace, kdy IŽP vítězí nad OPF, napsal VÍT KALVODA z Top Consultant v časopisu FOND SHOP.

Pojištění odebrání řidičáku

"Nemůže však současná podoba tohoto pojištění vyvolávat morální hazard?", zamýšlí se analytik pojištění DUŠAN ŠÍDLO.

Řeč čísel vs. nažehlené límečky

V uplynulých dnech zveřejnily společnosti působící v oblasti finančních služeb sdružené v USF a AFIZ zprávy o produkci za uplynulý rok 2006. Co se z nich dovídáme? Zamyšlení MILOSLAVA ŠIMKA.

Vital Invest

Na pobočkách Komerční banky je možné sjednat další finanční produkt, investiční životní pojištění Vital Invest, píše DUŠAN ŠÍDLO, pojistný analytik.

Návrh zákona o pojišťovnictví: Paragraf 53 a bouře kolem

Součástí nového zákona o pojišťovnictví by mělo být ustanovení o povinnosti finančního zprostředkovatele vracet vyplacenou provizi v případě, že pojistná smlouva bude vypovězena do dvou let od jejího sjednání. Jak by se uzákonění vracení provizí projevilo v praxi? Co na připravovaný návrh říkají zúčastněné strany?

Povinné ručení je zvláštní produkt

Pojištění Petr Bukač 24.01.2008 | 08:10 7 komentářů

Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla musí mít v Česku každé motorové vozidlo pohybující se po veřejných komunikacích. Není divu, že sazby pojistného u tohoto pojištění každoročně rostou. Dnešní podoba povinného ručení totiž svádí k nezodpovědnosti, nehospodárnosti a podvodům!

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Soukromé životní pojištění a daňové povinnosti

Investiční životní pojištění není vhodný produkt ke zhodnocování prostředků, píše VLADIMÍR ZDRAŽIL. Daňově navzdory daňovým úlevám nevychází ani daňově nejvýhodněji. Proč?

Co sledovat při výběru investičního životního pojištění

Chystáte se uzavřít životní pojištění? A nevíte, který z produktů na našem trhu je pro vaše požadavky ten nejvhodnější? Jak se zorientovat v zhruba čtyřiceti v současnosti nabízených produktech? Píše JAROSLAV KOKEŠ.

Životní pojištění ohroženo exekucí!

Prodáváte rezervotvorné životní pojištění jako produkt chránící majetek před exekucí? Tak byste měli rychle přestat! Exekutor na životní pojištění může.

Neživotní pojištění: Pojištění osob – kdy ano a kdy ne

Mnoho bylo řečeno o výhodnosti a nevýhodnosti různých životních pojistek. O neživotním pojištění se ale často mlčí... Přesto i u neživotních pojištění jsou pojistky výhodné a nevýhodné. Která pojištění osob by ONDŘEJ ZÁRUBA ze Sophia Finance svým klientům nedoporučil?