Penze

Penzijní připojištění: Vyplatí se dlouhodobá investice?

Penze Jaroslav Kokeš 24.01.2008 | 13:29 4 komentáře

Penzijní připojištění je školním příkladem dlouhodobé investice. Investice, která bez možnosti efektivního výběru hotovosti může dosahovat doby několika desítek let. Jak zhodnotí tato doba naspořené prostředky v reálném vyjádření? Zda se tato dlouhodobá investice vyplatí, píše JAROSLAV KOKEŠ.

Panika není na místě

Penze Aleš Izák 24.01.2008 | 13:28 0 Komentářů

Četnost a naléhavost nynějších doporučení ohledně penzijních úspor vytváří zbytečně pocit obav z budoucnosti, říká ALEŠ IZÁK z Pioneer Investments.

Jaké budou penze v roce 2048

Penze Pavel Kohout 24.01.2008 | 13:28 5 komentářů

Levice kapitálovému trhu ze své přirozenosti nevěří, pravice se panicky bojí možných skandálů v případném povinném penzijním pilíři, soudí ekonom PAVEL KOHOUT.

Jak dál v penzijním připojištění?

Penze Petr Šafránek 24.01.2008 | 13:27 16 komentářů

Penzijní připojištění nezatěžuje účet klienta přímo žádnými poplatky. Je ale opravdu tak výhodné? Odpověď nabízí PETR ŠAFRÁNEK z AFIZ.

Generace na odstřel

"Skutečný pojišťovák má poslání. Nejde o to, donutit někoho, aby si koupil něco, čemu nerozumí a není to pro něj výhodné," říká šéf pojišťovny Aviva PAVEL MATOUŠEK.

Jak nepřežít svůj finanční plán

Penze Roman Dvořák 24.01.2008 | 13:26 26 komentářů

Prodlužování délky života je krutou ekonomickou pravdou pro investory i pro jejich poradce, kteří jim mají sestavit finanční plán, říká ROMAN DVOŘÁK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Penze o něco nižší? Ano, ekonomové to odhadují na částku menší, než 7000Kč měsíčně. Z toho vyžít nejde. Ale hlavně: co to je za drzost nutit někoho platit třeba 14tis měsíčně do důchodového systému po dobu 40 let a pak mu za to dát 7tis na dobu 15 let? To je přeci na ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Jaký je rozdíl mezi tím, když něco ukradnu a tím, když pošlu kámoše, aby to ukradl za mě?" Nepřiléhavá a zbytečná otázka. V mém příkladu nikdo nic nekrade. "Jaký je rozdíl mezi tím, když si doma natisknu peníze na lejzrovce a tím, když o to poprosím ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Vy se styďte. Za to, že byste klidně uvrhl ekonomiku na několik generací do hluboké krize. Navíc úplně zbytečně. Já se nemám za co stydět. Na to, abyste poskytl možnost výběru způsobu zajištění na penzi, byste potřeboval cca 8 bilionů korun. Ono to na první a povrchní ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Jakoupak svobodu volby byste představoval? Jestli nechat nebo nenechat pochcípat několik příštích generací důchodců hladem a zimou? Takovou možnost volby Vám budu samozřejmě velmi rád upírat. :-)

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Sorry jako, kolektivismu nerovná se komunismus. :-) Takovou úroveň rozlišovacích schopností ale zřejmě není možné po Vás požadovat.

Náklady penzijních fondů

Penze Dušan Šídlo 24.01.2008 | 13:25 6 komentářů

Penzijní fondy neúčtují žádné poplatky. Z čeho tedy vyplácejí provize a velkorysé bonusy zaměstnavatelům? Odpověď nabízí DUŠAN ŠÍDLO.

Demografie: síla, která tvoří supervelmoc

Penze Pavel Kohout 24.01.2008 | 13:24 11 komentářů

Spojené státy americké mají od 17. října 2006 oficiálně přes 300 miliónů obyvatel. Co nám tato informace říká? Analýzu nabízí ekonom PAVEL KOHOUT.

Averze ke stáří jako vedlejší efekt populismu?

Penze 24.01.2008 | 13:24 4 komentáře

Zkusili jste někdy zabrousit s rodiči a prarodiči k tématu důchodů a sociálních dávek? Tato výzva vyvolala na webu týdeníku Reflex zajímavou diskusi.

O penzích bez iluzí

Penze Pavel Kohout 24.01.2008 | 13:23 66 komentářů

Dejme tomu, že si lid začne masově střádat do fondů, penzijních účtů nebo jiných podobných nástrojů. Budeme zachráněni? Nebudeme, varuje PAVEL KOHOUT.