Penze

Výnosy penzijních fondů a inflace

Penze Jaroslav Kokeš 20.10.2008 | 22:14 2 komentáře

V době sbírání argumentů na možné otázky klientů jsem se zajímal o vztah míry inflace a výnosů u penzijních fondů. Odpověď zkušeného finančního matadora byla, že s inflací rostou i výnosy. Po prvotním uspokojení nad touto odpovědí přišly pochybnosti. Jak to tedy vlastně je?

Jeroen van Leeuwen: Penze by měly vyplácet pojišťovny

Penze Petr Zámečník 17.09.2008 | 16:12 0 Komentářů

O penzijní reformu v ČR se zajímají penzijní fondy, investiční společnosti i pojišťovny. Proč by měly mít hlavní slovo pojišťovny, vysvětluje Jeroen van Leeuwen, generální ředitel ČSOB Pojišťovny. „Penzijní fondy v České republice jsou „divný tvor“,“ říká.

Portfolio penzijních fondů – ani riziko, ani výnosy

Penze Daniel Kuchta 14.09.2008 | 23:36 3 komentáře

O způsobu investování prostředků penzijních fondů se mluví již dlouho. Kvůli jejich povinnosti dosahovat nezáporné nominální zhodnocení investují peníze až příliš konzervativně. Investoři tak sice o nic nepřijdou, ale ani nic nevydělají.

Nejšťastnější důchodci žijí v jihovýchodní Asii. A co Češi?

Penze Luboš Svačina 04.09.2008 | 23:01 6 komentářů

Jaké je vnímání důchodu v České republice v porovnání se světem a jakým způsobem se pracující lidé připravují na vstup do důchodového věku?

Jak si vedou penzijní fondy? Bída…

Penze Miloslav Šimek 15.07.2008 | 16:42 17 komentářů

Penzijní fondy již oznámily připisované výnosy. Za loňský rok si penzijně připojištění v průměru v reálném zhodnocení přišli na neuvěřitelný výnos 0,1 %. Jak se pohybují dlouhodobé reálné výnosy penzijního připojištění?

Penzijní připojištění: Pro většinu ne… pro koho ano?

Penze Marek Macura 09.06.2008 | 16:46 158 komentářů

Penzijní připojištění má více nevýhod než výhod. Proč se pro většinu lidí nevyplatí? A pro koho a za jakých okolností se stává zajímavým produktem? Jak s penzijním připojištěním správně pracovat v portfoliích klientů?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Penzijní připojištění na rozcestí

Penze Jaroslav Kokeš 28.05.2008 | 19:03 6 komentářů

Penzijní připojištění je považováno za konzervativní formu investování. Přesto (nebo i právě proto) je o tento produkt stále zájem. Obávám se však, že současný vývoj na finančním trhu z něj postupně vytváří potenciálního outsidera. Umožní legislativní změny připravované vládou fondům více volnosti a klientům lepší výběr?

Agrofert a penzijní fondy: Roztáčí se provizní spirála?

Penze Petr Zámečník 15.05.2008 | 13:53 7 komentářů

Provize hýbou světem finančního zprostředkování. A nemusí jít ani o provizně placené finanční poradce. Společnost Agrofert vypsala výběrové řízení na dva penzijní fondy… a vítěz jí nabídl nemalý bonus za každého klienta. Agrofert ale není sám.

Penzijní fond ATLANTIK: Bomba pro zprostředkovatele, nebo pro klienty?

Penze Petr Zámečník 14.05.2008 | 18:43 1 Komentář

Na český trh přichází nový penzijní fond - Penzijní fond ATLANTIK. V současné době prochází licenčním řízením, ale již nyní prosakují na světlo světa některé informace o jeho směřování... a o provizích pro finanční zprostředkovatele. Může se vyplatit i klientovi?

Hild: Obchodníci se smrtí?

Penze Petr Zámečník 25.04.2008 | 11:23 5 komentářů

Čím dříve klient zemře, tím více společnost vydělá. Společnost Hild chce i v Česku nabízet odkoupení nemovitosti za doživotní rentu. Podnikání společnosti naráží ale na řadu zásadních otázek - od právních, po etické.