Penze

Jiří Rusnok: Zpoplatnění přestupu mezi fondy je pro klienty výhodné

Penze Petr Zámečník 13.05.2009 | 18:07 22 komentářů

Penzijní připojištění se mění. Přestupy mezi fondy dříve než po pěti letech se zpoplatní. Firmy nebudou moci nutit zaměstnance k přechodu do konkrétního fondu. Zprostředkovatelé budou muset sdělit výši provize. A fondy budou moci účtovat část dluhopisů do splatnosti.

Petr Poncar: Krize nepostihla všechny fondy stejně

Penze Petr Zámečník 17.03.2009 | 15:34 0 Komentářů

Výsledky penzijních fondů se blíží nule. Jednou z výjimek je Allianz penzijní fond, který očekává zhodnocení prostředků účastníků o 3 %. O výsledcích penzijních fondů v uplynulém roce i o připravovaných změnách penzijního připojištění si povídáme s Petrem Poncarem, předsedou představenstva fondu.

Spoření na penzi… nezbytnost, ale již dlouho ne s penzijním připojištěním

Penze Petr Zámečník 05.03.2009 | 16:24 29 komentářů

Lidé mladší a střední generace to mají spočítané. Chtějí-li si udržet životní standard i v důchodovém věku, musí si vytvořit dostatečné vlastní úspory. K tomuto účelu se nabízí penzijní připojištění... nabízí, ale dlouho už nebude.

Pavel Jirák: Penzijní fondy mají své místo

Penze Petr Zámečník 06.01.2009 | 18:14 0 Komentářů

Reforma penzijního připojištění je nezbytná. Vědí to všichni. A pojišťovny se hlásí o své místo na slunci. Měly by penzijní spoření obsluhovat penzijní společnosti, nebo pojišťovny? O reformě penzijního připojištění v rozhovoru s Pavlem Jirákem, předsedou představenstva a výkonným ředitelem PF KB.

Pavel Jirák: Penzijní fondy jsou na krizi dobře připraveny

Penze Petr Zámečník 22.12.2008 | 13:41 0 Komentářů

Penzijní fondy navzdory finanční krizi hlásí zisky. Jak je to možné? Jsou prostředky účastníků penzijního připojištění v bezpečí? Ptáme se Pavla Jiráka, předsedy představenstva a výkonného ředitele PF KB.

Penzijní spoření: Reforma podle Allianz – video

Penze 02.12.2008 | 19:09 0 Komentářů

O představě reformy penzijního připojištění hovoří Martin Podávka, ředitel úseku Market Management Allianz pojišťovny. Jak se odliší penzijní spoření od investičního životního pojištění?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • drewfrie: Donald Trump navrhl na post šéfa Světové banky jejího kritika Davida Malpasse

  Trump navrhl jako šéfa Světové banky jejího kritika Davida Malpasse — ČT24 — Česká televize

 • Anonym: Fond-show: NOVA Green Energy

  Nepredpokladate, ze vyznamnym rizikem pro tento fond muze byt napriklad navrhovane snizeni statni podpory solarnich elektraren ?

 • pojištění: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Jaaak, nevrací? Tady psali, že ano: www.kurzy.cz/zpravy/540417-pojistovny-kvuli-pandemii-vraci-penize-at-plati-i-cestovky--vyzyvaji/ Nebo už je to zase jinak ??? Zkoušeli jste se zeptat u příslušné pojišťovny? Není to spíš tak, že se nevrací v případě VYČERPÁNÍ voucheru, ...

 • R.Novotný: Osmý div světa? Bilance centrálních bank..

  Pan Fulde, asi jste přečetl jen perex. Nebo jste přeskočil sdělení, že centrální banky sice mohou nafukovat bilance nade všechny meze, ale prakticky jsou omezeny. Věcný argument pro konstatování „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“ je historie plná ...

 • Ve voucheru se nevrací cestovní pojištění: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Máme přesně to samé, pojišťovny jsou ještě větší zmetci než cestovky. Cestovky alespoň ve finále pochopily, že bychom je za ta omezení, které by na dovolených za plné peníze byly nejspíš ukamenovaly. Ale pojišťovně není vůbec blbé se zachovat jako prachobyčejný ...

Penzijní fondy: Kdo nabízí nejvyšší penzi?

Penze Petr Zámečník 06.11.2008 | 19:25 25 komentářů

Penzijní fondy nabízejí svým účastníkům doživotní penzi. Její výše se ale liší podle fondu. Který penzijní fond vám ji nabídne nejvyšší? Nezáleží zdaleka jen na míře zhodnocení. Rozdíl při tisícikorunovém spoření může přesáhnout i 1 000 Kč měsíčně!

Výnosy penzijních fondů a inflace

Penze Jaroslav Kokeš 20.10.2008 | 22:14 2 komentáře

V době sbírání argumentů na možné otázky klientů jsem se zajímal o vztah míry inflace a výnosů u penzijních fondů. Odpověď zkušeného finančního matadora byla, že s inflací rostou i výnosy. Po prvotním uspokojení nad touto odpovědí přišly pochybnosti. Jak to tedy vlastně je?

Jeroen van Leeuwen: Penze by měly vyplácet pojišťovny

Penze Petr Zámečník 17.09.2008 | 16:12 0 Komentářů

O penzijní reformu v ČR se zajímají penzijní fondy, investiční společnosti i pojišťovny. Proč by měly mít hlavní slovo pojišťovny, vysvětluje Jeroen van Leeuwen, generální ředitel ČSOB Pojišťovny. „Penzijní fondy v České republice jsou „divný tvor“,“ říká.

Portfolio penzijních fondů – ani riziko, ani výnosy

Penze Daniel Kuchta 14.09.2008 | 23:36 3 komentáře

O způsobu investování prostředků penzijních fondů se mluví již dlouho. Kvůli jejich povinnosti dosahovat nezáporné nominální zhodnocení investují peníze až příliš konzervativně. Investoři tak sice o nic nepřijdou, ale ani nic nevydělají.