Kryptoměny

Zavádí hackeři samoregulaci a budou „hodnější“?

Foto: Shutterstock Zní to jako špatný vtip. Hackerská skupina REvil ransomware se rozhodla zavést vlastní samoregulační pravidla. Jak ve své zprávě uvádí poradenská společnost BDO, hackeři se rozhodli napříště už neútočit, nebo nepřijímat objednávky k útokům, na zdravotnická a školská zařízení a také státní úřady a instituce. Samozřejmě je toto rozhodnutí chvályhodné, podstat však zůstává. Trocha […]

Největší chybou je nechat peníze v bance, ceny nemovitostí pravděpodobně dále porostou

Foto: Shutterstock Inflace bude. Do nadcházejících let se na ni musí každý připravit. Prakticky každého tak či onak zabolí. Zatím ale není jasné, která podoba inflace bude dominovat; zda inflace cen aktiv, nebo inflace spotřebitelská.

Proč zlato oslabilo? A vyplatí se do kovu investovat?

Foto: Shutterstock Nešlo si toho nevšimnout. Ve srovnání s rokem 2020, který byl pro zlato rekordní, jsou poslední měsíce pro drahý kov slabší. Cenu zlata nyní zřetelně ovlivňuje poptávka po slitcích i mincích a také spekulace investorů. Co bude dál?

Kryptoměny: bublina nebo nové paradigma?

Foto: Shutterstock Šíření kryptoměn, resp. kryptoaktiv, a jejich popularita vedou k otázkám o jejich podstatě, fungování a budoucím vývoji. Na jednu stranu vnímáme jejich snahu, v čele s Bitcoinem, ovlivnit či alternovat současný finanční systém. Na druhou stranu ale není vytvořen jasný regulatorní rámec a proto mohou kryptoaktiva představovat narušení současného monopolu měnové politiky centrálních bank.

Bitcoin se dostal na historický cenový rekord

Foto: Shutterstock Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu pokořila 13. dubna 2021 dopoledne své historické maximum. Předchozího maxima dosáhla přesně před měsícem, 13. Března 2021, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus.

V Česku se za první kvartál prodaly kryptoměny za 2,3 miliardy

Foto: Shutterstock Za první kvartál tohoto roku se v Česku prodaly kryptoměny za téměř 2,3 miliardy korun. Meziročně jde o trojnásobný nárůst. Důvodem je rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn. Loňské obchodování ovlivnil příchod koronavirové pandemie.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Jsou i jiné možnosti než akcie a dluhopisy. Kam investovat úspory?

Foto: Shutterstock S ohledem na nejistou dobu a strašáka jménem inflace hledá snad každý možnosti, kam vložit peníze a vydělat. Vedle tradičních investičních nástrojů se stále častěji mluví o alternativních investicích. Každý je ale chápe trochu jinak.

Experti radí, kam letos s penězi

Foto: Shutterstock Zeptali jsme se odborníků, jaká jsou jejich doporučení pro investory v roce 2021, kde pro ně vidí příležitosti, a čeho by se měli naopak vyvarovat.

Průzkum: Mladá generace je přesvědčena o budoucnosti kryptoměn

Foto: Michael Wuensch, Pixabay  Hodnota bitcoinu v poslední době opět láme rekordy. Dalšího růstu bitcoin dosáhl poté, kdy automobilka Tesla nakoupila tuto kryptoměnu v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Na aktuální názory Čechů ohledně kryptoměn a jejich zkušenost s nimi se ptala agentura STEM/MARK, která výzkum na podobné téma uskutečnila již v roce 2018. Nejznámější kryptoměnou […]