Investice
Třetí největší banka v České republice, pátá největší banka ve střední Evropě a zároveň jedna z nejlikvidnějších akcií obchodovaných na pražské burze. Je to již 6 let co je Komerční banka pod francouzským managementem svého majoritního vlastníka Société Générale.
Důvěra fondů soukromého kapitálu (private equity) v českých firmách je na rekordních úrovních. Věří ekonomice a vůbec celému středoevropskému regionu. Je právě teď ta nejvhodnější doba na prodej firem fondům private equity? Investorský magazín ČT24 nám opět přináší zajímavé téma.
10 milionů prodaných vozů a růst akcií o 50 % za dva roky. Medvědí a býčí pohled na investice do akcií automobilek přiblíží Jan Rothabauer z Proventus Finance v dalším dílu Investorského magazínu ČT24.
Apple je v kurzu. A to nejen v obchodech s elektronikou, ale i na burze. Akcie firmy s logem nakousnutého jablka rostou o stovky procent ročně. Udrží si zájem investorů? To je téma dalšího dílu Investorského magazínu ČT24.
Vodu pijeme, vodou zaléváme a myjeme se. Statistika této "životadárné tekutiny" je neúprosná. Pitná voda se stává vzácností. Poptávka po ní se za posledních 30 let ztrojnásobila, avšak celkové množství vody, které má svět k dispozici, se za tu dobu snížilo o 40 procent. Jak lze investovat do tého komodity, ačkoliv není na komoditní burze, nám napoví Investorský magazín ČT24.
Když se řekne „medvěd“, každý si představí huňatého savce z řádu šelem. Mezi investory je však medvěd investor s pesimistickým výhledem, který věří v pokles cen a doufá, že na něm vydělá. Je opakem býka, který věří v cenový růst. Jak se takový medvěd živí? Co celý den dělá?
Druhý největší výrobce generických léků ve střední a východní Evropě. Třetí nejobdivovanější firma u nás. Přes 4 000 zaměstnanců. Výroba více než 250 léčivých přípravků. Čistý zisk z loňska 2,2 mld. Kč. Nepochybně zásluha akvizičního tažení. Slovensko, Rumunsko, Turecko – co bude dál?
Investování s sebou nese celou řadu výzev spojených s rizikem. Jak se při investování na vlastní pěst nespálit? Komu naslouchat a jakou literaturu číst? V Investorském magazínu ČT24 se dozvíme, co za tituly by drobnému investorovi nemělo v knihovně chybět.
Chcete si vsadit? Zkuste obchodování s futures. Trh spekulantů a zajišťovatelů - od roku 2006 také na Pražské burze cenných papírů. Futures jsou „sázkou“ na vývoj podkladového aktiva a Investorský magazín ČT24 zařadí futures do svého interaktivního portfolia.
Z patnácti rozdílných investic je deset ziskových, zbylých pět zatím v mínusu. Celkové hodnocení dosáhlo 13 procent. Tak vypadá interaktivní portfolio Investorského magazínu ČT24.
Dobrý den, můj otec pracoval v Německu, ale nechal si vyplatit zaplacené důchodové pojištění, tak asi nemá nárok na důchod. V té době bylo potřeba 10 let na důchod a oni mu po 9 letech neprodloužili pracovní povolení.
Toto mě také zajímá- dejte vědět jestli to takto opravdu je, byl by to velký +, nechce se mi dělat DP, když ho dělá zaměstnavatel.
Takže sčítám všechny krypto dohromady. Super, děkuji :-).
Pane kolego, Váš článek se vyjadřuje velice obšírně k extrémně složitému tématu, které navíc od roku 2008 několikrát změnilo pravidla hry. Bohužel struktura Vašeho psaní, počínaje zvolením tématu a jeho rozebráním až k hovorovým "padlým andělů" a "prašivým ...
Jak je možno po zemřelé manželce akcie přepsat an manžela