Investice

Jaká překvapení nás čekají v roce 2008?

Investice Daniel Kuchta 24.01.2008 | 07:38 6 komentářů

Jako každý rok, i letos na začátku roku zveřejnil svá očekávání týkající se vývoje ve světové ekonomice BYRON WIEN, analytik společnosti Peguot Capital (předtím působil dlouhou dobu ve společnosti Morgan Stanley). Co nás, ekonomiku a akciové trhy čeká a možná mine?

Forwardy, futures a swapy: Jak na jejich zdaňování

Zajistit se proti ztrátě některým z typů pevných termínových obchodů přináší jistotu. Ruku v ruce s ní jdou ale starosti, jak případný zisk nebo ztrátu z kontraktu zaúčtovat. Řešení daňového a účetního rébusu přináší VLADIMÍR ZDRAŽIL.

Akciové trhy na křižovatce

Akciové trhy nevykročily do roku 2008 zrovna tou správnou nohou. Během prvních pár dní obchodování registruje většina světových burz výrazné ztráty. Kam až mohou klesnout české tituly podle analytika PAVLA HADROUŠKA a TOMÁŠE ROJÍKA z Fio, burzovní společnosti?

Budou developerské firmy hitem letošního roku?

Investice Daniel Kuchta 24.01.2008 | 07:35 6 komentářů

První lednové týdny letošního roku daly všem vyznavačům lednového efektu pěkně na frak. Prakticky všechny trhy zaznamenávají jeden z nejhorších vstupů do nového roku, včetně toho domácího. Lídry domácích propadů jsou pak developerské firmy, které atakují dlouhodobá minima. Je možné z toho něco vytěžit?

Nedaníte příjmy z cenných papírů? Finanční úřad se to dozví!

V dnešním díle seriálu seznamuje VLADIMÍR ZDRAŽIL zejména drobné investory s tím, jaké možnosti má finanční úřad kontrolovat správné zdaňování výnosů z cenných papírů v jakékoli podobě. A možností má více než dost!

Investorský magazín o energetické burze – video

Investice 20.01.2008 | 21:07 0 Komentářů

Energetická burza Praha je hlavním tématem Investorského magazínu, do kterého přijali pozvání generální sekretář Energetické burzy David Kučera a Šárka Vinklerová, obchodník s elektrickou energií ze společnosti Korlea Invest. Jak burza funguje? Jak vypadá den burziána s elektřinou? Kdy se otevře drobným investorům?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Investorský magazín: Alternativní investice – video

Investice 13.01.2008 | 09:55 0 Komentářů

Nemovitosti, komodity, hedgové fondy nebo umělecké předměty -"užitečná alternativa" pro investiční portfolio. Ve správném poměru dokáže snížit riziko a zvýšit výnos. Rok 2007 znamenal pro alternativní investice zlatý důl. Zopakují si loňské býčí tažení i letos?

Investorský magazín o investičním roce 2008 – video

Investice 05.01.2008 | 18:52 0 Komentářů

Investiční rok 2008 - bude to poslední rok, kdy budou u moci býci nebo čeká trhy velký "medvědí převrat"? Na jaké regiony, sektory a konkrétní typy investic letos vsadit a jak připravit portfolio na další dávku volatility neboli kolísavosti trhů?

Investorský magazín o růstu ruské ekonomiky – video

Investice 29.12.2007 | 23:27 0 Komentářů

Ruská ekonomika roste a s ní i akciový trh, jehož hodnota letos přesáhla 1 bilión dolarů. Ambice má Rusko vysoké, do roku 2020 se chce zařadit do první světové ekonomické pětky. Na silném růstu se nejvíc podílejí vysoké ceny ropy, plynu a dalších surovin. Jak ale dostat tento stále ještě velmi levný trh do portfolia drobného investora?

Investorský magazín: Finanční astrologie – video

Investice 22.12.2007 | 17:12 0 Komentářů

Už znáte váš finanční horoskop na rok 2008? Kdo má zvolit konzervativní investiční přístup a jaké znamení zvěrokruhu může příští rok více riskovat? "Astrology Fund" – investiční fond, ve kterém dávají před analýzou účetnictví a grafů přednost hvězdám.