Investice

Greenspanův omyl o současné krizi

Bývalý guvernér americké centrální banky Greenspan přirovnal současné dění na trzích k ruské krizi z roku 1998, k akciovému propadu v roce 1987, k nemovitostní bublině z roku 1837 a bankovní panice z roku 1907. Proč se o srovnatelnou krizi nejedná? Píše ROMAN DVOŘÁK.

Akciové trhy stále bez trendu

Investice Petr Fejtek 24.01.2008 | 10:23 2 komentáře

Kdybychom nezapočítali víc než 200milionovou výplatu podílníkům při ukončení ČSOB Reverzního click 2, dosáhl by celkový čistý prodej fondů půl miliardy. Takto můžeme započítat jen necelých 300 milionů korun, píše PETR FEJTEK.

Zajištěné investování aneb Rovnováha mezi potřebou, touhou a strachem

Investice do akcií či akciových fondů je z dlouhodobého hlediska nejvýnosnější. Přes vysoký výnos akciových trhů většina drobných investorů vydělá mnohem méně - prodávají při poklesu a nakupují při vzestupu. Ochranou klienta před sama sebou mohou být zajištěné fondy, píše PETR ŠIMČÁK z Pinoneer Investments.

Jak zareagují investoři na akciový doping

Investice Petr Fejtek 24.01.2008 | 10:20 2 komentáře

Akciové fondy navzdory výkyvům trhu nezaváhaly. Spolu se zajištěnými fondy se drží na špici investic. Zajištěné fondy nejsou žádným překvapením - novinky na trhu investory lákají. Co se dělo mezi podílovými fondy píše PETR FEJTEK.

Akciová maxima na dohled

Investice Petr Fejtek 24.01.2008 | 10:18 1 Komentář

Kratší týden byl na naší fondové scéně již opět plně v režii zajištěných fondů. Že by naši aktivní investoři vystříleli prach? Nebo číhají na další medvědy… Píše PETR FEJTEK.

Kuriozita ekonomického růstu

Investice Roman Dvořák 24.01.2008 | 10:16 1 Komentář

Vyšší ekonomický růst bývá často spojován s vyšší výkonností akciových trhů, píše ROMAN DVOŘÁK. Nedávný průzkum Spectrem Group ukázal, že bohatí Američané by při investování preferovali Čínu před Evropou a Japonskem. Mají čeští investoři také upřednostňovat trhy s vyšším ekonomickým růstem?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Sprosté jednání CK: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  No tak já jsem na tom o něco lépe mně dluží CK BS " jenom" 21 tisíc.V emailu mě nabídli zrušit smlouvu podle par.3 což jsem udělal 6.5.2020 s tím ,že mi pošlou peníze co nejdříve.Zatím nic nevrátili.Oni prostě vyčkávají ,že do CK nacpe stát 10 miliard jak CK po státě ...

 • Anna: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Ozvala se mi právnička VOP (Ombucman) na mou stížnost, a sdělila mi, že stížnost na Zákon o CK může podat k ÚS pouze prezident (ten to neudělá, protože zákon podepsal a nás má ... jsme mu ukradeni) a nebo právník. Všichni prý ví, že zákon je protiprávní, ale nikdo ho ...

 • storno poplatky a beznaděje důchodců: Cestovky budou před krachem zachraňovat jejich klienti

  Všichni moudří a bohatí by mě mohli poradit, co mám dělat. Zařizovala jsem v lednu Tunis 2x dva manželské páry. Jsme ročníky l949 2x: 1x 1951 a 1x1936. S odletem dovolené 4.9.2020. V současné době by nám Ck Fischer umožnil storno za částku 1490,- Kc/os. a vzal by si ještě ...

 • Zámek Trnová: Vyjádření ke zkresleným a nepravdivým informacím Ing. Ivana Pilipa

  Jak prosím celá kauza dopadla?

 • Bohužel: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Všimli jsme si již dříve, že to co veřejně prezentují v mediálním prostoru nejrůznější osoby z prostředí cestovního ruchu, nebývá tak úplně pravda. Někdy je to jen nepřipravenost, někdy zase naprosto vědomá lež, která je ale v ČR běžnou normou. Nic s tím udělat ...

Odpočinek na vavřínech

Investice Petr Fejtek 24.01.2008 | 10:13 6 komentářů

Konečně se mnohé akciové trhy opět dopracovaly na svá maxima. Investoři proto začínají hloubat nad svým portfoliem a rozmýšlejí, zda mají zisky inkasovat zisky hned, anebo ještě počkat. Většinu zde přítomných poradců ovšem zajímá nejvýš to, jaké "minulé výnosy" mohou při lovu klientů do IŽP předkládat. I pro ně je zpráva optimistická: mohou předvádět Havaj na rekordech. Píše PETR FEJTEK.

Hedge fondy z pohledu českého investora

Investice Petr Kalina 24.01.2008 | 10:12 56 komentářů

Představy české veřejnosti o významu pojmu "hedge fondy" jsou dnes bohužel utvářeny zkreslenými informacemi některých médií. Relativně nízký počet klasických správců hedge fondů v České republice může za omezené povědomí o tomto typu investic. Mýty o hedge fondech uvádí na pravou míru PETR KALINA ze společnosti RSJ Invest.

Technologické akcie jsou zase

Investice Petr Novotný 24.01.2008 | 10:10 37 komentářů

Zpracování dat, telekomunikace, biotechnologie nebo počítačový hardware - jen část z toho, co zastřešují technologické společnosti, píše PETR NOVOTNÝ, dramaturg a moderátor Investorského magazínu. Pro někoho jsou technologické akcie synonymem akciové bubliny, která splaskla na přelomu století. Tehdy například index technologických akcií Nasdaq 100 ztratil 78 % hodnoty. Dnes jsou zase "IN".

Finanční trhy… ovládají emoce

Co si asi tak člověk vybaví, když slyší finanční trh? Burza, makléři, peníze, akcie, riziko… asi něco na tento způsob. Proč ale finanční trhy občas rostou a občas klesají? Co je nutnou podmínkou pro růst cen akcií a jak vznikají výprodeje píše MILOSLAV ŠIMEK.