Investice

Májský kalendář a „konec světa“

Investice Petr Kalina 24.01.2008 | 08:30 31 komentářů

Májský kalendář předpovídá "konec světa" již za pět let. Jaký ekonomický dopad může kalendář mít? Zamyšlení přináší ekonom PETR KALINA.

Mária Gálová: Soudobé umění považuji za investičně zajímavé – pokračování

Investice Luboš Svačina 24.01.2008 | 08:28 1 Komentář

Pokračování rozhovoru s MÁRIÍ GÁLOVOU, ředitelkou aukční síně Dorotheum: O investicích do umění a investičních trendech.

V prosinci fondy předvedly standard

Investice Petr Fejtek 24.01.2008 | 08:26 0 Komentářů

Přes kratší týdny a předvánoční náladu nedošlo v prosinci k nijak vyznaným změnám nálad investorů, píše PETR FEJTEK. Kolik do fondů plynulo v prosinci a kolik za celý uplynulý rok?

Mária Gálová: Soudobé umění považuji za investičně zajímavé

Investice Luboš Svačina 24.01.2008 | 08:24 1 Komentář

"Investice do umění je alternativním způsobem uložení prostředků. Nelikvidním, to je jasné, ale také možná jedním z nejméně rizikových. Ale jinak je to také krásná investice - s přidanou hodnotou. Něco jiného je koukat na bankovní výpis a něco jiného je prohlížet si krásný obraz na zdi," říká v rozhovoru pro Investujeme.cz MÁRIA GÁLOVÁ, ředitelka aukční síně Dorotheum.

Ropa za potraviny

Investice Vojtěch Benda 24.01.2008 | 08:18 1 Komentář

Na finančních trzích vládne nervozita. Kromě slábnoucího dolaru a hypoteční krize v USA přibývá podle VOJTĚCHA BENDY, ekonoma ING Wholesale Banking, další problém - výrazný růst cen potravin. Co ho způsobuje a na koho dopadne?

Zdaňování opčních kontraktů u firem

Opce u firem slouží jak k zajištění finančních a měnových rizik, tak ke spekulaci. Jakým způsobem zaúčtují opční obchody firmy vedoucí účetnictví popisuje VLADIMÍR ZDRAŽIL. Oproti neúčtujícím firmám jsou ve výhodě.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Rekordy i propady – realita akciových trhů v uplynulém roce

Investice Daniel Kuchta 24.01.2008 | 08:02 4 komentáře

Světové akciové trhy zažily skutečně volatilní rok, když si prošly třemi výraznými korekcemi. Na druhé straně se ale dokázaly skoro vždy vrátit na rekordní výsluní. Jak dopadlo zúčtování na světových trzích za uplynulý rok?

Next 11 – země budoucnosti: Mexiko

Investice Jan Traxler 24.01.2008 | 07:56 0 Komentářů

S počátkem roku přichází na řadu poslední z jedenáctky vyvolených. V dnešním díle se zaměříme na Mexiko, zemi tequily, ale také obrovských obchodních příležitostí. Investiční analýzu připravil investiční poradce JAN TRAXLER.

IŽP: Rozdíly jsou obrovské… Které je nejlepší?

Za 360 tis. Kč vložených v průběhu 30 let do IŽP s průměrným výnosem 6,5 % může klient získat téměř 400 tis. Kč, nebo jen něco málo přes 200 tis. Kč. Rozdíl spolyká pojišťovna a podílový fond. Které investiční životní pojištění vychází nejlépe a které propadá?

Je čínský akciový trh časovanou bombou?

Investice Daniel Kuchta 24.01.2008 | 07:38 12 komentářů

Snad každý, kdo dnes přemýšlí o investici do akcií v jakékoli formě, musel narazit na tip, který mu doporučuje zajímavou příležitost v čínských akciích. Trhy utěšeně rostou již pár let, o akcie je stále velký zájem, zisky jsou ohromné... Další růst je jasný, Čína za pár let dožene Ameriku apod.