Investice roku

5 +1 zaručených investic, které neměly selhat, ale selhaly…

Z lingvistického hlediska je pojem bezpečná investice oxymoron, tedy spojení založené na tvrzeních, které si protiřečí. Investice totiž nemůže být stoprocentně bezpečná. A to i přesto, že se nás poměrně často snaží okolí přesvědčit o opaku. V blízké i dávnější minulosti najdeme příklady investic, které dostaly přívlastek zaručeno. A přece selhaly. Přinášíme jejich krátký výběr.

Zajímavý výnos a nízké riziko? Možnost tu je

Investovat do dluhopisů většinou znamená spokojit se s minimálním výnosem za cenu relativní bezpečnosti investice. Akcie jsou zase synonymem pro výnosnější, ale zároveň riskantnější třídu aktiv. Ne každý je ale ochoten podstupovat riziko akciových trhů, ale na jejich ziscích by chtěl participovat každý. Řešení? Konvertibilní dluhopisy.

Podílovým fondům loni vévodily akcie

Fincentrum ve spolupráci se společností Picewaterhouse Coopers a investiční portál Investujeme.cz dnes vyhlásily výsledky analýzy Investice roku 2010. Investory v minulém roce potěšily dynamické fondy, naopak fondy peněžního trhu ukázaly svou slabinu.

Pasivní investování: méně je někdy více

Indexové investování je ve světě velmi populární a v poslední době hodně preferované před aktivní správou. Český investor investující v koruně však velmi velký výběr korunových investic do indexových nástrojů nemá, i když první vlaštovka je na světě.

Fondy ve stínu pojistek

Jak předchozí týden zablikalo světélko na konci tunelu, tak poslední lednový týden přehnané naděje opět zchladil. Samotný týden s odlivem necelých 90 milionů sice nebyl tak hrozný, ale trhy ovládla mrazivá nálada. Egyptské tanky a mrtví v ulicích opět jen odkrývá staré dilema: je lepší vojenská diktatura, anebo islamisté?

Jak se hodnotí fondy

Fincentrum dnes společně s Investujeme.cz vyhlašuje první ročník Investice roku 2010. Jedním z hlavních problémů při hodnocení fondů, které jsou pro retailové klienty nejdostupnější, je najít vhodný způsob, jak porovnat produkty s různým zaměřením, rizikem a výnosovým potenciálem, aby bylo hodnocení objektivní. Jaké jsou tedy možné způsoby hodnocení fondů?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Na podílové fondy s rozumem

Když se někdo rozhodne investovat, základním motivem jsou buďto dobré výnosy, nebo zachování hodnoty a nízké riziko. Většina lidí chce jedno i druhé, ale málokdo ví, že to není při výběru fondu to podstatné.

Doporučení analytiků jako kontraindikace?

Každý jsme zásobování předpověďmi analytiků, která akcie bude stoupat a která klesat, či o tom, jak se bude dále trh vyvíjet. Není se čemu divit, jsou za to placeni. Jsou však jejich předpovědi pro investory indikátory či kontraindikátory?

Životní úroveň musí klesnout

Euro je jen vrcholek ledovce a zatím málokdo si to odváží říci otevřeně: životní úroveň musí klesnout. To je jediná cesta ze zadlužení, které způsobilo žití „nad poměry“.