Finanční poradenství

Investiční zprostředkovatele čekají významné změny

Intenzivně se připravuje novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, jenž upravuje rovněž činnost investičních zprostředkovatelů. Změny, které novela obsahuje, jsou významné. Co nového zprostředkovatele čeká? Píše VERONIKA HYNKOVÁ, vedoucí právního oddělení a tajemnice Představenstva AFIZ.

Kdo je finančním poradcem

Kdo je finanční poradce? Jak vyřešit téměř věčný problém s definicí finančního poradce? Jak určit finančního poradce nikoliv v teoretické rovině, ale v rovině reality, v rovině dnešního stavu trhu? Píše JAN LENER.

Umíte utopit klientův strach? Pak jste kolega, čaroděj

Klient musí svému finančnímu poradci věřit. Klient se ale bojí. K poradci přistupuje od počátku s nedůvěrou. Jak utopit klientův strach popisuje PAVEL HANZL v několika článcích z cyklu "Klientova duše". Proč je nezbytné klientův strach utopit?

Měnové riziko II

Dnes se podíváme, jak postupovat u některých strukturovaných produktů. JAN TRAXLER pokračuje druhou částí z třídílného miniseriálu.

O bouchačích a střelcích ve finančním poradenství

Mezi finančními poradci, stejně jako v jiných oborech, se pohybují lidé, kterým jde pouze o zisk. Prahnou po mamonu bez ohledu na klienta. Prodají cokoli, hlavně když to sype. Bouchači a střelci. Jak je poznat a co jsou zač radí PAVEL HANZL.

O umění čarodějném ve finančním poradenství

Finanční poradce, aby mohl být úspěšný, musí v prvé řadě přemoci strach klienta. Získat klientovu důvěru, aby ho mohl obsluhovat a směl mu nabízet finanční plány. Klienta jinak dříve či později získá jiný finanční poradce, či hůře "takéfinanční poradce", píše PAVEL HANZL v dalším díle seriálu o klientově duši.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
MasterCard Banka roku 2007: Galerie vítězů

Slavnostního večera MasterCard Banka roku 2007 se zúčastnilo množství významných osobností. V rámci soutěže byli vyhlášeni vítězové v celkem 10 kategoriích. Kdo se stal bankéřem roku? Která banka byla vyhlášena za nejdůvěryhodnější a která banka se stala absolutním vítězem?

Jak utopit strach a zasít počáteční důvěru?

Klient cítí vůči finančnímu poradci nedůvěru. I když souhlasil s první schůzkou, nemá poradce zdaleka vyhráno. Klient je připraven v obranných pozicích kdykoli poradce odmítnout. Jak překonat počáteční strach klienta radí PAVEL HANZL.

Pavel Uzel: OVB je má poslední pracovní výzva

PAVEL UZEL přišel do OVB Allfinanz přibližně před měsícem. Co ho do OVB přivádí? Jak vnímá trh finančního poradenství v České republice? Jaké budou jeho první kroky v pozici člena představenstva? O tom i o odchodu významné struktury OVB v rozhovoru s Pavlem Uzlem.

AWD na prodej… Kupec: Swiss Life

Největší švýcarská pojišťovna Swiss Life usiluje o koupi německé finančně poradenské společnosti AWD, která působí také v České republice. Co může připravované spojení znamenat pro další vývoj AWD? Jak se toto spojení promítne do vývoje AWD v České republice? Jak na spojení reagují čeští zástupci AWD?