Finanční poradenství

Lukeš a Borkovec opouštějí OVB Allfinanz. Míří do Partners?

Tisková zpráva o nově vznikající poradenské firmě Partners FLP rozpoutala místy až vášnivé diskuse. Ve stejný čas RADIM LUKEŠ a PETR BORKOVEC opouští OVB Allfinanz. Proč odchází?

Letní pomoc Fincentra

Společnost Fincentrum a.s. zaslala redakci tiskovou zprávu s nabídkou pomoci těm, kterým jsou zadržovány provize. Podobně jako před nedávnem u Partners FLP přebíráme bez úprav. Může být tato "Letní pomoc" užitečná?

Priorita ochrany klienta

Opravdu jsou paragrafy tím, co běžného občana bez dalšího ochrání před nešvary trhu?, ptá se ve svém článku finanční poradce MILOSLAV ŠIMEK.

Finanční poradenství… lukrativní byznys pro každého?

Průměrná mzda ve finančním zprostředkování dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku 53 291 Kč. Dosahuje 253 % průměrné mzdy... jak se stát finančním poradcem?

Co udělá „velký třesk“ s vaší pojistkou

Finanční poradci se často setkávají s dotazem klientů, co pro jejich úspory bude znamenat přechod na euro a jak ovlivní jejich finanční produkty. Nad otázkou se zamyslel DUŠAN ŠÍDLO, analytik společnosti Partners For Life Planning.

Umíte telefonovat s klientovou duší?

Finanční poradce PAVEL HANZL ze společnosti Fincentrum a.s. napsal pokračování svého prvního článku o dovednosti telefonování - klíčové pro práci každého, nejen začínajícího finančního poradce.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
ZFP Akademie získá 10 % penzijního fondu AEGON

Objektivita a nestrannost finančních poradců je základem jejich podnikání. A samozřejmě důvěryhodnost. Vše může vzít ale za své majetkovým propojením. Je skutečně propojení finančního poradenství a finanční instituce takovou hrozbou?

Řeč čísel finančního trhu

Prostřednictvím zveřejněných čísel máme možnost se podívat, jak se vyvíjel trh finančního zprostředkování za druhý kvartál a tedy i celé první pololetí letošního roku. Co nám tedy prozradí bližší pohled na čísla zveřejněná USF? Že by životnímu pojištění zvonila hrana? Čtěte v článku MILOSLAVA ŠIMKA.

ZFP Akademie a AEGON penzijní fond: Co na to penzijní fondy?

ZFP Akademie si pořídila 10 % AEGON penzijního fondu. Jaký dopad může mít propojení na penzijní fondy? Jak se k transakci staví představitelé konkurenčních penzijních fondů? A jak se k reakci konkurence staví hlavní protagonisté - ZFP a AEGON? (aktualizace 6. září - doplněny odpovědi PF ČS)

AXA: S OVB už ne!

AXA životní pojišťovna ukončila spolupráci s OVB Allfinanz okamžitým odstoupením od smlouvy. AXA penzijní fond její krok následoval vypovězením smlouvy. Co vede finanční skupinu AXA k ukončení spolupráce s jedním z největších zprostředkovatelů finančních produktů? (aktualizováno)