Finanční poradenství

Co udělá „velký třesk“ s vaší pojistkou

Finanční poradci se často setkávají s dotazem klientů, co pro jejich úspory bude znamenat přechod na euro a jak ovlivní jejich finanční produkty. Nad otázkou se zamyslel DUŠAN ŠÍDLO, analytik společnosti Partners For Life Planning.

Umíte telefonovat s klientovou duší?

Finanční poradce PAVEL HANZL ze společnosti Fincentrum a.s. napsal pokračování svého prvního článku o dovednosti telefonování - klíčové pro práci každého, nejen začínajícího finančního poradce.

ZFP Akademie získá 10 % penzijního fondu AEGON

Objektivita a nestrannost finančních poradců je základem jejich podnikání. A samozřejmě důvěryhodnost. Vše může vzít ale za své majetkovým propojením. Je skutečně propojení finančního poradenství a finanční instituce takovou hrozbou?

Řeč čísel finančního trhu

Prostřednictvím zveřejněných čísel máme možnost se podívat, jak se vyvíjel trh finančního zprostředkování za druhý kvartál a tedy i celé první pololetí letošního roku. Co nám tedy prozradí bližší pohled na čísla zveřejněná USF? Že by životnímu pojištění zvonila hrana? Čtěte v článku MILOSLAVA ŠIMKA.

ZFP Akademie a AEGON penzijní fond: Co na to penzijní fondy?

ZFP Akademie si pořídila 10 % AEGON penzijního fondu. Jaký dopad může mít propojení na penzijní fondy? Jak se k transakci staví představitelé konkurenčních penzijních fondů? A jak se k reakci konkurence staví hlavní protagonisté - ZFP a AEGON? (aktualizace 6. září - doplněny odpovědi PF ČS)

AXA: S OVB už ne!

AXA životní pojišťovna ukončila spolupráci s OVB Allfinanz okamžitým odstoupením od smlouvy. AXA penzijní fond její krok následoval vypovězením smlouvy. Co vede finanční skupinu AXA k ukončení spolupráce s jedním z největších zprostředkovatelů finančních produktů? (aktualizováno)

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Stát chce chránit spotřebitele finančních produktů… má šanci?

Ministerstvo financí v nedávné době vydalo úvodní materiál ke koncepci ochrany spotřebitele na finančním trhu. Jaké kroky chce poskytnout? Může být ochrana spotřebitele účinná? Má stát vůbec šanci?

Jak dopadne daňová reforma na příjem finančních poradců

Reforma veřejných financí se dotkne ve větší či menší míře všech obyvatel. Někdo na ní vydělá, jiný bude mít do peněženky hlouběji. Jaký dopad bude mít na příjmy finančních poradců?

Jak přijít o hypotéku? aneb Zkušenost k nezaplacení

Finanční poradci jsou dobří a špatní. Ti první dokáží být pro domácnost přínosem a odměnu za přidanou hodnotu - ať již v podobě placené služby či provize - si bezpochyby zaslouží. Zkušenost s těmi druhými popisuje JOSEF DOBEŠ.

Investiční zprostředkovatele čekají významné změny

Intenzivně se připravuje novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, jenž upravuje rovněž činnost investičních zprostředkovatelů. Změny, které novela obsahuje, jsou významné. Co nového zprostředkovatele čeká? Píše VERONIKA HYNKOVÁ, vedoucí právního oddělení a tajemnice Představenstva AFIZ.