Finanční poradenství

O bouchačích a střelcích ve finančním poradenství

Mezi finančními poradci, stejně jako v jiných oborech, se pohybují lidé, kterým jde pouze o zisk. Prahnou po mamonu bez ohledu na klienta. Prodají cokoli, hlavně když to sype. Bouchači a střelci. Jak je poznat a co jsou zač radí PAVEL HANZL.

O umění čarodějném ve finančním poradenství

Finanční poradce, aby mohl být úspěšný, musí v prvé řadě přemoci strach klienta. Získat klientovu důvěru, aby ho mohl obsluhovat a směl mu nabízet finanční plány. Klienta jinak dříve či později získá jiný finanční poradce, či hůře "takéfinanční poradce", píše PAVEL HANZL v dalším díle seriálu o klientově duši.

MasterCard Banka roku 2007: Galerie vítězů

Slavnostního večera MasterCard Banka roku 2007 se zúčastnilo množství významných osobností. V rámci soutěže byli vyhlášeni vítězové v celkem 10 kategoriích. Kdo se stal bankéřem roku? Která banka byla vyhlášena za nejdůvěryhodnější a která banka se stala absolutním vítězem?

Jak utopit strach a zasít počáteční důvěru?

Klient cítí vůči finančnímu poradci nedůvěru. I když souhlasil s první schůzkou, nemá poradce zdaleka vyhráno. Klient je připraven v obranných pozicích kdykoli poradce odmítnout. Jak překonat počáteční strach klienta radí PAVEL HANZL.

Pavel Uzel: OVB je má poslední pracovní výzva

PAVEL UZEL přišel do OVB Allfinanz přibližně před měsícem. Co ho do OVB přivádí? Jak vnímá trh finančního poradenství v České republice? Jaké budou jeho první kroky v pozici člena představenstva? O tom i o odchodu významné struktury OVB v rozhovoru s Pavlem Uzlem.

AWD na prodej… Kupec: Swiss Life

Největší švýcarská pojišťovna Swiss Life usiluje o koupi německé finančně poradenské společnosti AWD, která působí také v České republice. Co může připravované spojení znamenat pro další vývoj AWD? Jak se toto spojení promítne do vývoje AWD v České republice? Jak na spojení reagují čeští zástupci AWD?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Marta Gellová: Chystané změny zvýší nároky na odbornost investičních poradců

Jak připravované legislativní změny ovlivní činnost finančního poradce? Jakým způsobem se daří kontrolovat dodržování etického kodexu a konkurenční doložky jednotlivými členy asociace? A jaké další projekty v oblasti finančního poradenství připravuje AFIZ, případně i ve spolupráci s USF? Zeptali jsme se MARTY GELLOVÉ, generálního sekretáře AFIZ.

A od příštího roku už nebudu…

Etický kodex finančního trhu je nutné minimum pro činnost poradce. Pokud osoba působící v oblasti finančního poradenství není schopna zvládnout ani toto minimum, nemá na trhu co pohledávat. Konec roku přináší možnost skoncovat s některými zlozvyky, tak proč toho nevyužít.

Procitnutí pana Opatrného

PAVEL HANZL: Milí kolegové, kdesi na počátku mých literárních poklesků pro server Investujeme.cz jsem vám slíbil, že cyklus "Klientova duše" bude pokračovat a poskytnu vám pohled z druhé strany. Pan Opatrný se již sešel se svým finančním poradcem. Jak to vidí dnes, zhruba za 9 měsíců od prvního kontaktu s panem X?

Školení ZFP Akademie na vlastní kůži

O školení ZFP Akademie jsem za dobu svého krátkého působení na Investujeme.cz a před ním slyšel celou řadu informací, mýtů a opovržlivých narážek. Když se mi naskytla příležitost zúčastnit se základního semináře, příliš jsem neváhal.