Bydlení

Nový trend prodeje bytů: Videoprohlídky (ukázka) – video

Bydlení 30.10.2012 | 15:00 0 Komentářů

Ukázka videoprohlídky na bytu 1+kk Praha 7 – Holešovice.

Ještě tu o Karkulce, babi…

„Dokud jsem aktivní, pořídím další byt, a ten budu pronajímat. Jednou za měsíc vyberu nájem, popovídám s nájemci a koupím něco k jídlu kamarádům, kteří před třiceti lety špatně odhadli vhodnou investiční strategii,“ uvedl Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti Finep, v anketě o spoření na stáří týdeníku Euro. Tak, ještě prosím tu o Karkulce.

Dobrá rada nad zlato aneb Nenechte si poradit stavební spořitelnou

Po výpovědi smlouvy o stavebním spoření dostane klient peníze zpravidla za tři měsíce. Jde to ale i dříve. Stačí přistoupit na „dobrou“ radu paní ze stavební spořitelny. Na kolik taková rada přijde? Skutečně se jedná o „lepšího vrabce v hrsti“?

Chcete dítě? Plánujte!

Pořízení dítěte je někdy věcí neplánovanou. Jak ale vyplývá z údajů Českého statistického úřadu, měli bychom tuto životní změnu raději pečlivě naplánovat. Výdaje, které souvisí s výchovou dítěte, se dají spočítat a celková suma může být pro někoho zarážející. Kolik stojí jedináček a kolik další děti?

Jan Sadil: K dobrým hypotečním makléřům jsme vstřícnější

Bydlení Petr Zámečník 19.05.2011 | 13:24 1 Komentář

Hypoteční banka spolupracuje s finančními poradci i hypotečními makléři. "Musím přiznat, že obchody, které jsou od a do z zpracovávány v našich pobočkách, jsou kvalitou trochu lepší, než úvěry zprostředkované třetími stranami," říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Změny od 1. ledna 2011: Rostou daně i pojištění vkladů

Od začátku letošního roku došlo k několika poměrně významným změnám. V prvé řadě rostou daně. Mění se ale také některé sociální dávky a pravidla pro přiznání podpory v nezaměstnanosti. A v neposlední řadě roste i pojištění vkladů.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Jak vznikla finanční krize (anglicky) – video

Bydlení 06.10.2010 | 00:00 0 Komentářů

Vizualizace původu finanční krize na americkém hypotečním trhu. Zdroj: Youtube.com

Příjmy z pronájmu: Vyplatí se skutečné výdaje, nebo 30% paušál?

Zatímco příjmy z kapitálového majetku jsou méně častým příjmem poplatníků, příjmy z pronájmu jsou v daňových přiznáních zastoupeny v podstatně větší míře. Nabízí se využití buď skutečných, anebo paušálních výdajů proti příjmům. Které z nich jsou pro vás výhodnější?

Jakub Havrlant: Ceny panelákových domů klesly i o 20 % – video

Bydlení 09.06.2009 | 14:00 0 Komentářů

Jakub Havrlant, ředitel realitního tržiště Bezrealitky.cz, hovoří o vývoji cen nemovitostí, o prodeji a koupi nemovitostí bez realitní kanceláře a o novém projektu cenových map.

Michal Kadrnožka: Investice do realit pro nejbohatší – video

Bydlení 28.05.2009 | 23:35 0 Komentářů

Michal Kadrnožka, partner společnosti CS Property Services, hovoří o investicích do komerčních realit a jejich správě.