Banky

Koňské polo aneb Jak se baví bankéři

Banky Petr Zámečník 06.06.2008 | 16:25 0 Komentářů

Na farmě Levín nedaleko Prahy uskutečnil 2. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu Sal. Oppenheim Cup 2008. (Fotogalerie)

Zajímavý výnos bez rizika nečekejte

Banky Daniel Kuchta 05.05.2008 | 18:05 0 Komentářů

V poslední době se na trhu rozšířily produkty, které se snaží investorům přiblížit možnost vydělávání na pohybech koruny, a navíc bez rizika ztrát. Lze od nich očekávat zajímavé výnosy? A komu jsou tyto produkty určeny?

Počítačová kriminalita a banky: Kdo vede?

Banky Petr Zámečník 18.04.2008 | 16:37 7 komentářů

Napadení vnitřních bankovních systémů zvenku není triviální. A zpravidla se nestává. Útočníci napadají banku buď zevnitř, nebo využívají její nejslabší článek - klienta. Jak se mohou banky a klienti bránit? Mají vůbec šanci?

Petr Jeníček: Reforma je příležitostí k růstu leasingových obchodů

Banky Petr Zámečník 07.04.2008 | 14:13 3 komentáře

Leasing, nebo úvěr? Daňová reforma odpovědí opět zamíchala. I na další dopady reformy se ptáme Petra Jeníčka, výkonného ředitele pro finanční řízení ČSOB Leasingu.

Jan Jeníček: Po sloučení chceme dosáhnout 20 % podílu na trhu

Banky Luboš Svačina 31.03.2008 | 15:01 1 Komentář

Jaký bude harmonogram fúze Raiffeisen a HYPO stavební spořitelny a co nového plánované spojení klientům přinese? O tom všem pohovořil v našem rozhovoru Jan Jeníček, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Oddlužení jako řešení předluženosti

Banky Petr Zámečník 14.03.2008 | 14:59 0 Komentářů

České domácnosti se stále více zadlužují. A s přibývající zadlužeností se množí i předlužené domácnosti a jedinci, kteří nejsou schopni své závazky splácet. Řešením může být od ledna účinný institut oddlužení. Jeho užití ale není snadné a ne vždy dopadne ve prospěch dlužníka.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Ing. Ladislav Žížala: Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

  Vlastním dluhopisy Prago Investment 8,1%2018 a za pár dní budu slavit roční výročí krádeže jistiny. Prago Investment mlčí jako sfinga a také zájem o řešení situace jeijich inzertní organizací "Centrum dluhopisů" umkl. Už ani neodpovídají na mé maily"mějte strpení". Rád ...

 • Zbyněk Píša: Otevřený dopis společnosti Centrum dluhopisů s.r.o.

  Opět lži a manipulace ze strany pana Mesároše. O klienty se nestarají, starají se pouze sami o sebe. To už všichni, kdo s nimi má něco společného víme. O kultivaci trhu zájem nemají, zájem je o zisk. Klamavé reklamy typu bezpečná investice atd... Jediná reklama, která by nebyla ...

 • Petr Zámečník: Po nás potopa…

  Naprosto s vámi souhlasím. Ostatně o riziku konfiskace (jak jinak nazvat takové "zdanění") jsem psal nedávno v článku https://www.investujeme.cz/clanky/sporeni-na-penzi-spolehat-na-stat-je-riziko/

 • Insider: Po nás potopa…

  Paní Schillerová z ANO a Maláčová z ČSSD hledají kde mohou, ono se totiž z cizího vždycky lépe rozdává, když to zaplatí všichni okolo. Umím si docela živě představit, že si za deset, patnáct či dvacet let v Poslanecké sněmovně retroaktivně odsouhlasí zdanění výnosů z ...

 • Dan Materna: Dan Materna: Práci finančního poradce chci dělat dlouhodobě

  Dobrý den, děkuji za Váš zájem a komentář. Bohužel máte pravdu, nelze si naplánovat život na 30 let do předu, z toho titulu stavím plány velmi flexibilně a když už dám vstupní poplatek tak z pravidla na menší cílovou částku. Bohužel pokud se budeme bavit o běžném ...

Narazili jste na padělek? Nechte si ho jako suvenýr…

Banky Daniel Kuchta 27.02.2008 | 23:25 6 komentářů

Mohlo by se zdát, že čím je v oběhu více peněz, tím častější a jednodušší bude „zavádění“ nepravých bankovek do oběhu. Skutečnost ale vypadá poněkud jinak. Zatímco množství peněz v oběhu rok od roku stoupá přibližně 10% tempem, množství padělků a pozměněných platidel klesá.

Rodina, stát a dluhy

Banky Karel Smetana 30.01.2008 | 18:36 0 Komentářů

"Nafukování sociálních dávek je v rozporu s moudrým hospodařením," říká TOMÁŠ PROUZA.

Účinná a efektivní ochrana spotřebitele stále chybí

Banky Tomáš Prouza 24.01.2008 | 18:00 0 Komentářů

Odpůrci ochrany spotřebitele často argumentují obecnými pojmy jako zvýšená regulace nebo vysoké náklady...ale o to přece nejde, píše ve svém zamyšlení TOMÁŠ PROUZA, ombudsman Počtovní spořitelny.

Umění finanční manipulace: investiční věrnostní programy

Banky Pavel Kohout 24.01.2008 | 12:03 4 komentáře

Ušlechtilé motivy patří mezi nejlepší psychologické prodejní argumenty a americké banky s nimi umí dobře pracovat, říká ekonom PAVEL KOHOUT.