akciové trhy

Vývoj na finančních trzích – listopad 2021

Foto: Shutterstock Ropa a plyn zlevňují, ale cena elektřina znovu stoupá. Akciové trhy prochází korekcí, dařilo se však akciím farmaceutické společnosti Pfizer. Díky vyšší inflaci prudce stoupají úroky a měla by také posilovat české měna.

Analýza bohatství Čechů. Budeme se mít lépe?

Foto: Shutterstock V uplynulých deseti letech byl pro českou ekonomiku charakteristický poměrně rychlý růst mezd. Za poslední dekádu vzrostly nominální mzdy v Česku o necelých 59 %, což znamená nárůst o 14 159 Kč. Ke zvýšení výdělků přispíval hlavně celkový růst nejen české, ale i globální ekonomiky, který se projevil na vyšší poptávce po pracovnících.

Úžasná investice pouze pro členy Šlágr klubu! Nebo spíš podvod?

Foto: Shutterstock Skutečnost, že jsou důvěřiví důchodci poměrně snadným cílem různých podvodníku, je obecně známou realitou. Nyní se objevila nová nabídka zaměřená na starší občany, která ale nenabízí žádné hrnce nebo vyhřívané deky, ale akcie v podstatě neznámé společnosti Riocath FNDB.

Akcie Amazon – koupit teď nebo raději počkat?

Poslední dny se nesly v rytmu mírné korekce a zejména velké společnosti indexu S&P 500 začaly strádat na růstu. Mezi nimi byl i Amazon, největší poskytovatel prostoru pro prodejce online. Dokáže však byznys tohoto giganta dále růst? Budou nynější akcionáři v bezpečí i při případném poklesu trhu?

Jsou firemní dluhopisy bezpečné? Proč do nich investovat?

Foto: Pixabay Inflace stoupá. Kroky ČNB, která už dvakrát za sebou výrazně zvýšila základní sazbu, to potvrzují. Investoři se i proto upínají k firemním dluhopisům, které stále mohou přinést slušný výnos. Jsou ale vhodným nástrojem, jak zhodnotit finance? Jaké jsou jejich plusy a mínusy?

Komentář: FED už nemá moc jiných možností, než vzít mísu s punčem konečně pryč

akciové trhy 25.11.2021 | 11:30 11 Komentářů

Foto: Shutterstock Americká centrální banka je „za křivkou“ a bude v příštím roce honit inflaci. Připravte se na růst amerických (a tudíž globálních) výnosů, silný dolar, výprask rozvíjejících se trhů a „technologických“ firem (a firem) bez zisku. Proč?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Vývoj na finančních trzích – říjen 2021

Foto: Shutterstock Akcie na rekordní úrovni, neboť firmám výrazně rostou zisky. Překvapil zejména Microsoft nebo Tesla. Vyletěla také cena bitcoinu díky prvnímu ETF fondu. Ceny energií na burze již kulminují, ale plyn i elektřina stojí dvakrát tolik co před rokem. Inflace ještě poroste a s ní i úrokové sazby.

Miroslav Hošek: Trh nám za nezodpovědné projídání budoucnosti vystaví nemilosrdný účet

Svět prochází mimořádně citlivou a turbulentní dobou, která ovlivňuje postoje politiků, (ne)jednání centrálních bank i jednotlivých ekonomických subjektů. Nejenom o tom, jakým směrem se svět ubírá a co nás čeká, jsme hovořili s Miroslavem Hoškem, úspěšným českým manažerem, který už 15 let působí v USA.

Rozhovor: Startuje IPO úspěšné a inovativní české firmy FIXED.zone

Foto: FIXED.zone Na začátku listopadu budou akcie společnosti FIXED.zone zařazeny jako devátá emise na trh START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Od 19. října do 2. listopadu mohou investoři objednávat akcie v rámci veřejné nabídky (IPO). Jak se firmě ekonomicky daří, jaká je její historie i plány, ale také jak velký podíl akcií je k dispozici v rámci […]

Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

Foto: Shutterstock Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení […]