Středa 28. října. Je Státní Svátek

Zvolení Donalda Trump děsí české investory

Investice 04.11.2016 | 12:08 14 komentářů

Obavy z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách nutí české investory stahovat své investice ze zámoří. Někteří plánují, že se zbaví části svých investic v zámoří ještě během několika posledních dní před volbami. 

„Dění okolo amerických prezidentských voleb vnímáme jako velmi silný rizikový faktor, Trumpovo vítězství by vedlo ke krátkodobému propadu akciových trhů. V našich fondech jsme snížili váhu amerických akcií, a to zejména ze sektorů citlivých na očekávaný hospodářský růst,“ říká Pavel Hoffman, člen představenstva Investiční kapitálové společnosti Komerční banky.

Podobně se na americké volby připravuje i UniCredit, Raiffeisen investiční společnost či někteří obchodníci s cennými papíry. „Blížící se volby jsme v našich portfoliích již zohlednili na počátku října tohoto roku, kdy jsme redukovali naši pozici v zámoří,“ říká za fondy UniCreditu mluvčí skupiny Petr Plocek.

„Ještě do voleb zvažujeme při správě aktiv omezení pozic v amerických akciích, a to zejména z oborů farmaceutiky a bankovnictví,“ uvádí analytik Cyrrusu Jiří Šimara.

„Vítězství Donalda Trumpa by znamenalo zvýšenou volatilitu na trzích, zájem především o bezpečná aktiva, odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů, pokles akciových trhů a růst cen nejkvalitnějších dluhopisů či vzestup cen zlata. V případě vítězství Clintonové by reakce byly opačné,“ vypočítává analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

Zdroj: E15.cz

14 komentářů: “Zvolení Donalda Trump děsí české investory”

 1. pavel-hanzl napsal:

  Sluší se pozdravit pány anonymy. Zvítězil Donald John Trump, protože Američané mají už dost té prolhané Hillary. Američané chtějí Ameriku opět velkou. Doufám, že nikdo nenapíše, že většina Američanů je White Trash. Děkuji.

 2. pavel-hanzl napsal:

  Rád bych se zeptal, pane Zámečníku, zda si uvědomujete, že vámi spravovaný server se změnil v žumpu, i vaším přispěním. Místo věcné reakce na můj příspěvek čtu jen osobní útoky na mou osobu. Tohle je webový obsah, který budete tolerovat?

  • vasek napsal:

   Důležité na tom je to, že si za to můžete jen a pouze Vy sám. Váš egoismus, nabubřelost a sebestřednost jsou přirozeným spouštěčem. Navíc tyto charakteristiky nejsou u Vás ani podpořeny něčím relevantním(např. úspěch)

   • pavel-hanzl napsal:

    Kdepak.

    Důležité je na tom to, že i vy jste JEN anonym, sráč, okopávač kotníků a nic víc. Tváříte se jako pan odborník, ale nejde nijak změřit a porovnat, kdo a co jste, případně jaké máte minulé výsledky a vize, nebo spíše je nemáte vůbec, kromě pravidelného rýpání do někoho, kdo se podepisuje vlastním jménem. Pak si můžete ověřovat co jsem kdy napsal, jak mám tlusté tělo a jestli už mám nějaké rychlé či obrovské nábory za sebou, ačkoliv právě tohle nikdy nebudu dělat, rychlé či obrovské nábory totiž naberou i spoustu bahna. Vaše příspěvky už nejsou věcné a proto mají nulovou, či spíše zápornou hodnotu. Jste proto na úrovni psychopatů, jako je pan Já.

    Řešíte, zda jsem někdy měl dluh, zda jsem či nejsem úspěšný, případně i v minulém čase a zřejmě jsem si diplomy z Fincentra sám nafalšoval. Cokoliv jsem o svém vývoji napsal, důsledně obracíte proti mně. To je přinejmenším chucpe. Zřejmě nevíte, že dluhy jsou i čestné a jsou součástí ekonomiky, ve které žiju. A zřejmě ignorujete, že by mohla být i nějaká budoucnost, v níž bude vládnout prezident Trump a spousta politiků ani novinářů se už neodváží psát o něm pohrdavě. Taky samozřejmě nevíte nic o mých plánech kromě toho, že se chci za můj obor bojovat a vyjadřovat se ke korupci, která postihla tento trh regulacemi. Takže je vám divné, proč nebuduji další typickou MLM firmu, kde se kvalita měří množstvím náborů a velikostí poradenské sítě.

    Pravost mého titulu Ing. jste si kdykoliv mohl ověřit v databázi Západočeské univerzity, či spíše její předchůdkyně VŠSE, viz absolventi roku 1987. Můžete to udělat i dodatečně a třeba pak budete tušit, jaké také mám vzdělání (i když dnes je to méně než 50% mého celkového vzdělání).

    Řešíte, zda jsem takový či makový, ale nemohu si nikde dohledat, že nějaký vasek je konkrétní finanční poradce z masa a kostí, s adresou a IČO, s nějakými klienty, jichž bych se mohl ptát na jeho práci… nebo zda zahříváte někde židli ve finančním domě a nikdy jste za klienty nejel. Nebo jste aspoň popelář se zájmy o finanční trh. Nevíte o mně a mojí práci vůbec nic, přesněji, víte o ní úplné hovno, jako ostatní anonymové. Víte ale, že mám nějaké sebevědomí a jsem si vědom své identity, i mých schopností, i mých nedostatků. To by měl ale mít úplně každý finanční poradce, než se odváží někoho obsluhovat. Myslíte si, že klient chce, aby jej obsluhoval nějaký ubrečenec?

    Proto také samozřejmě nevíte, že nestojím o zástupy lidí, které někdo vyhodil a jak provádím nábor do sítě mých poradců, do toho vám také nic není. Právě tak, jako vám není nic do toho, kde mám nějaké úvěry, kolik jich je a kolik dohromady činí. To, že někdo má či měl i dluhy, z něj jistě nečiní white trash, jak se pokusil urazit mě ten Kňourek a jak vy se potřebujete exponovat, že stojíte na jeho názoru.

    Tento web byl založen proto, aby se zde se svými názory střetávali finanční poradci. Nebyl založen pro vás a podobné. Takže jděte do prdele. Nebyl založen pro osobní útoky! Je vám toto sdělení jasné? Není ani nabubřelé, ani egoistické, ani sebestředné. Je bez hvězdiček u písmen jinak sprostých slov, která k vám krásně sedí a nestydím se napsat je jasně. Kdyby to šlo, napsal bych je tučně, červeně a s velkým písmem. Výslovně posílám do prdele i ostatní anonymy, nebudu zde všechny vypisovat, to by mi zkrátilo volný čas až do večera. To je divné, vás nezajímá Donald Trump, ale pan Hanzl? Musíte být nemocný.

    Otázka by ale měla znít: proč pan Zámečník spí a je mu jedno, že tuto žumpu stále více zahušťují lidé jako vy? Zřejmě je to proto, že skuteční finanční poradci zde už nechtějí publikovat, právě pro existenci vás a jiných zde. Nemáš ověřitelnou registraci tvé identity zde? Nemáš nárok zde psát! Tak bych to zavedl a mimochodem, to že to tu tak dávno není, je jedna z mála vad, které shledávám na Fincentru! I kdyby se měl tento server uzavřít pro nové články a diskuse. Kdo by tu pak publikoval? V minulosti to tu bylo na vyšší úrovni. Už několikrát jsem silně zvažoval, zda to tady vůbec ještě budu číst, natož sem přispívat.

    • Jú a Hele napsal:

     Pane Hanzle. Nezáleží kolik sraček tady ještě napíšete a jak dlouhé ty vaše plky budou. Uvědomte si, že dokud se budete chovat jako hovado, tak se k vám lidi jako k hovadu budou chovat.

     Pokud si přejete žít v bezpečném a chráněném prostředí, máte jen dvě možnosti. Buď se do smrti držte maminčiny sukně nebo se přestěhujte do psychiatrické léčebny, protože reálný svět bezpečný není. Vždy se totiž najdou nějaká (podle vás) hovada, která budou mít jiný názor než vy a budou si z vás tropit nemístné žerty. Nejste náhodou trochu paranoidní?

     Další možnost je změnit svět k obrazu svému. Chcete lidem zakázat přispívat na váš oblíbený server. Zřejmě je to váš jediný svět a zlí lidé vám ho ničí. Pak chápu vaše diktátorské choutky. Nejspíš chcete zakázat lidem vše, co vás jakkoliv ohrožuje. Pak se tedy přestěhujte do Ruska, Turecka nebo Severní Korei a přestaňte tady lidem otravovat život. A kdyby vám nestačilo pouhé omezování osobních svobod, můžete se přestěhovat třeba do Sýrie. Tam můžete podle libosti i zabíjet lidi, kteří se vám znelíbí.

     Osobně mě nezajímá ani vaše osoba, ani Fincentrum sdružující zlodějské poradce. Jen jsem chtěl vyjádřit svůj svobodný názor, který vy nám tu chcete upřít.

     • pavel-hanzl napsal:

      Milý pane, dnes asi neusnu, protože nevím, zda mi píše schizofrenik. Jste více Jů, nebo Hele? Pokud schizofrenik nejste, pak v dalším věcně rozeberu vaše sdělení a po částech se pokusím reagovat:

      „Nezáleží kolik sraček tady ještě napíšete a jak dlouhé ty vaše plky budou. Uvědomte si, že dokud se budete chovat jako hovado, tak se k vám lidi jako k hovadu budou chovat“

      Budu psát tak jako dosud můj pohled na poradenská témata a jen ze své zkušenosti. Třeba vám na tom nezáleží, ale spíše vás to dráždí. Nebudu psát stručně, protože život stručný není. Pokud mě nemáte rád a proto jsem pro vás hovado, děkuji za upřímnost. Neočekávám, že by mě měl rád každý a vy jste konkurent, takže tím méně. Ale zeptám se věcně, co vy jste udělal pro to, aby v našem oboru nezvítězila korupce?

      „Pokud si přejete žít v bezpečném a chráněném prostředí, máte jen dvě možnosti. Buď se do smrti držte maminčiny sukně nebo se přestěhujte do psychiatrické léčebny, protože reálný svět bezpečný není. Vždy se totiž najdou nějaká (podle vás) hovada, která budou mít jiný názor než vy a budou si z vás tropit nemístné žerty. Nejste náhodou trochu paranoidní?“

      Pane, přeji si za své názory bojovat věcně a férovým způsobem a to vy a další identity vaší úrovně zjevně ne. Nevadí mi, když má někdo jen jiný názor, vadí mi když bojuje s osobními útoky, protože argumentačně neobstál ve věcné rovině. Například kdosi by nejraději viděl české finanční poradce kompletně pochcípané a já mu vysvětloval, proč to není pro klienty dobré. Paranoidní nejsem. Děkuji za optání. Problém je, že pokud někomu vysvětluji, že se mýlí a proč, vy mne za to nazýváte osobou, která se chová jako hovado. Mám se tedy chovat jako ovce, která souhlasí se svým podříznutím? Přesně to se mně jako příslušníku tohoto oboru stalo, protože jedna politická strana je příliš zadlužená a většina poradců to vzdala předem. Na rozdíl od vás, já jsem veřejně bojoval, aby se to nestalo.

      „Další možnost je změnit svět k obrazu svému…“

      Správně. Měním můj svět, tj. názory čtenářů. Jsou to samozřejmě téměř bez výjimky mí konkurenti a z logiky věci proto plyne, že mě moc rádi nemají. Ty zmínky o diktátorských režimech a zabíjení jste přehnal. Zabíjím maximálně iluze mých odpůrců v diskusi a to bolí jejich ega, proto se uchylují k osobním útokům.

      „Osobně mě nezajímá ani vaše osoba, ani Fincentrum sdružující zlodějské poradce. Jen jsem chtěl vyjádřit svůj svobodný názor, který vy nám tu chcete upřít.“

      Děkuji. Nechci vás obsluhovat, ani náborovat. Fincentrum jste ale zbytečně urazil a asi proto máte dobrý důvod být jen pár postaviček z Večerníčků. Možná schizofrenik nejste, ale popřemýšlejte o nějaké vyhraněné postavě, ano? Jinak by vás Fincentrum rozmázlo jako to, víte co, že? Poškození dobrého jména, atd. Fincentrum podle mé zkušenosti je nejvíce slušná k poradcům a já mám finanční poradce rád. Na trhu jsou mnohem horší poradenské firmy, některé hodně otrokářské a nenažranější, víte? Tedy jestli tušíte, o čem píšu. Se svým svobodným názorem jděte rovněž do prdele. Patříte do diskuse pod bulvárním deníkem, ne na serveru pro finanční poradce. Jako pan poradce rodné číslo to a to, byste si to tu nedovolil. Cokoliv tu totiž napíšete, je jen štěkem, plivnutou slinou.

      • Jú a Hele napsal:

       My nejsme milý pán, my jsme Jú a Hele. Vy nemáte rád Večerníčky? Máte rád vůbec něco a někoho?

       Jsem rád, že dnes neusnete, protože to byl můj záměr. Naproti tomu já budu spát docela dobře. Viděl jsem opravdu pěkný film (Pohádky pro Emu), pak jsem si dal sklenku vína a teď se chystám ulehnout. Takže u mě pohoda. Co vy?

       Pokud chcete rozebírat můj provokativní příspěvek, pak vězte, že rozebíráte pouze sám sebe. Ukazujete jaký jste člověk a jaká je norma chování lidí ve vašem oboru. Jedním slovem lži, okrádání, podvody (dokument o OVB jsem viděl), ve vašem případě navíc agrese a osobní útoky.

       Opravdu nechci a nepotřebuji být vámi obsluhován ani náborován, ať už si pod těmito pojmy představujete cokoliv. Obsloužen bych chtěl být výhradně mladou slečnou. Třeba aby mi oškrábala paty.

       Myslím, že váš obor, tak jak ho známe, spěje ke svému konci a zavinili jste si to svým chováním sami.

       • pavel-hanzl napsal:

        Ach tak. Pokud jste klient, leccos se vysvětlilo. Klienti sem obvykle nepřispívají. Někdo vám ublížil a proto útočíte na mě? To je ten důvod, proč nenávidím většinu konkurentů, šli za rychlými provizemi z pojistek a klientům nic neřekli o mimořádném pojistném. Na trhu se tak chovají 3/4 všech aktivních poradců a to je určitě hodně zlá zpráva, ale proto je třeba bránit těch 5 000 slušných. Klienti ty slušné potřebují. Pověst oboru je velmi poškozována osobami, které s radostí přijmou kdejakou žumpu do své poradenské sítě.

        Chápu, že jste tak reagoval. Ale zmýlil jste se v cíli. To rozhodně. Fandit Trumpovi, pokud mu fandí i Zeman a Orbán, je pro mě nepříjemné, já jsem Zemana nevolil a stydím se za něj před celým světem. Trumpovi a nové Americe fandím zcela upřímně a doufám že to Donald vyhraje, protože Clintonová mnohokrát účelově lhala, pohrdá běžnými Američany a je navíc právník, brrrr. Ohrozila národní bezpečnost a to, že se jí FBI nyní obává, je jen epizoda. Ještě si počtete. Chystá se na ni řada žalob. Bude impeachment, pokud by náhodou vyhrála volby.

        Takže popořadě. Měl jsem rád večerníčky Pes Filipes, všechny večerníčky s paní Bohdalovou, myšky Pišta a Fišta. Z lidí mám rád mou ženu, děti a sourozence a jejich rodiny, rodiče už nežijí. Pak mám i několik dobrých přátel. Mám dvě kočky a mám je rád také.

        S tím usnutím to byl drobný joke, spal jsem dobře, ale šel jsem spát až ve 3:00, měli jsme tu návštěvu. Celkem by to byla pohoda, pokud by nevrcholily v U.S. volby. Dlouho jsem si po půlnoci četl v médiích.

        K tomu rozebírání vaší provokace, ani to není tak horké. Ovšem s tím osočováním, že všichni v našem oboru lžeme, okrádáme a podvádíme, to je daleko přes čáru (dokument o OVB opravdu nebyl o mé práci), to s tou mou agresí zkuste chápat, kdekdo si tu do mě anonymně střílí, ale nemá se mnou žádnou osobní zkušenost. Mé souputníky dráždí, že píšu otevřeně.

        Chápu i to, že nechcete být mým klientem, ono to popravdě ani vždycky nejde a vy jste předpojatý proti úplně všem poradcům, což je vaše škoda i škoda někoho slušného, protože vám nebude smět pomoci. S tou slečnou a škrábáním pat vám ze srdce věřím. Slečny jsou taková ta životní radost mužů a nejen pedikérky.

        Co se týká budoucnosti a prestiže v našem oboru, rozumím opět vašemu pocitu, ale mýlíte se. Klienti potřebují své poradce, protože přímo pracovníci z finančních domů mají pramalou motivaci poslat je k lepší konkurenci, či k lepšímu produktu u konkurence, či oboje současně. Náš obor, tak jak ho znáte, už takový jaký dosud byl nikdy nebude a bude lepší. Mám rád poradce a klienty. Proto dělám dobrou službu a chci, aby ji dělali i moji lidé. Mějte se pěkně, Jů a Hele. Třeba vám svitne.

 3. xyz napsal:

  Samozrejme ma pravdu 😉

 4. pavel-hanzl napsal:

  Milí čtenáři, jistá Hillary podle Wikileaks dostane v nejbližších 2 dnech poslední ránu z milosti a bude zcela nevolitelná. Nejde už jen o to, že používala soukromý poštovní server. Jde mnohem více o to, co z důkazů obsažených v těch statisících emailů FBI čte. Jak Hillary pohrdá běžnými Američany a barevnými lidmi, jde o odvrácení Třetí světové války, většinový Američan totiž nechce pokračování Obamovy politiky, chce být na svou zemi hrdý, že je opět velká. Chce pracovní místo získat i udržet a už má dost té prolhané Hillary.

  A protože je běžný Američan v anketě pod sociálním tlakem, odpovídá že bude volit Hillary, i když jí to chce za plentou spočítat a jeho nadějí je Donald, proto jej bude volit, proto průzkumy i dne přiznávají Donaldovi jen nízké vedení. Ale pro běžné Američany je právě tento prý magor, klaun a sociopat nadějí, je jejich Trumfem.

  Proto je třeba stabilizovat akciová portfolia našich klientů. Jak říkám, do dvou dnů bude Hillary na kolenou a na cestě do vazby. Korupce a spiknutí, za to je v USA doživotí. Rozbíjení mobilu kladivem… a jiné pochoutky pro FBI, která si své důkazy začíná nalézat i jinde. A proč FBI říká, že obnovila vyšetřování a říká to těsně před volbami? Protože její šéf nechce být obviněn z nadržování kandidátovi, aby byl zvolen, než budou zveřejněny pádné důkazy o jeho kriminalitě.. Umíte si představit její zvolení a následně impeachment? Spousta Američanů se této národní ostudy děsí a proto ji volit nebudou. Trump, to si najdete v každém překladači, je trumf.

  • P. Kňourek napsal:

   Pavel Hanzl přesně splňuje definici WHITE TRASH. Neúspěšný, zadlužený, tlustý bílý muž s nevalným vzděláním. Plný komplexů, zneuznaný, ztracen ve 21. století. Takových je plná Amerika, proto to dost možná Trump vyhraje.

   • pavel-hanzl napsal:

    … a vy, pane Prasátko, co kálíte na mé jméno, vy jste kdo?

    • vasek napsal:

     takže nemá pravdu?

     1. sliboval jste obrovské nábory a nic z toho
     2. zadluženost jste také přiznal
     3. tlustý bílý muž – také pravda nebo jste již podstatně zhubl?
     4. komplexy jsou občas patrné
     5. kromě toho, že chválíte sám sebe, jsem tady moc ódy na Vás nečetl

     Vzdělání netuším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.