Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Zveřejní ČOI výsledky kontrol? Nový ministr nespěchá

Investice 11.09.2010 | 14:42 0 Komentářů

ODS před volbami kritizovala tajnosti, teď čeká na právní analýzu

Praha – Spotřebitel má právo znát informace o kvalitě pohonných hmot. Utajování výsledků kontrol nedává smysl. S touto výzvou směrem k České obchodní inspekci přišel vloni v srpnu – před chystanými volbami – tehdejší první místopředseda ODS David Vodrážka.
Ani po roce se ale na situaci nic nezměnilo. Podle dostupných informací zatím Vodrážka nepřišel se žádným konkrétním návrhem na zlepšení dosavadní situace. Na otázku online deníku Aktuálně.cz, zda bude o podobnou změnu jako čerstvě zvolený poslanec usilovat ve sněmovně, neodpověděl.
Razantní kroky zatím nepodnikl ani nový ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS), do jehož rezortu Česká obchodní inspekce spadá.
„O tomto problému velmi dobře víme a momentálně hledáme vhodné řešení. Nyní analyzujeme možná právní rizika,“ odpověděl Kocourek na dotaz Aktuálně.cz. „Jsme připraveni výsledky zveřejňovat, ale musíme najít takové řešení, které na jedné straně uspokojí zájem spotřebitelů a na druhé straně přinese minimální rizika pro stát,“ dodává.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.