Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Zuno chce slovenský finančník Krúpa, zajímá se i spořitelna

Investice 21.01.2015 | 09:40 0 Komentářů

Podání nabídky zvažuje také Slovenská sporiteľňa, největší bankovní ústav na Slovensku.

Zuno chce slovenský finančník Krúpa, zajímá se i spořitelna

Bratislava – Slovenský finančník Pavol Krúpa má zájem o koupi online banky Zuno, kterou nabídla k prodeji rakouská skupina Raiffeisen Bank International. Napsaly to ve středu slovenské Hospodárske noviny. Podání nabídky zvažuje také největší bankovní ústav na Slovensku, Slovenská sporiteľňa.

Ztrátová banka Zuno podniká v České republice i na Slovensku, dohromady má asi čtvrt milionu klientů.

„Ano, máme zájem o Zuno,“ citoval list Krúpu, který ovládá finanční společnost Arca Capital.

O ovládnutí banky Zuno se možná pokusí i Slovenská sporiteľňa, která patří do skupiny rakouské Erste Bank. „Slovenská sporiteľňa zváží možnost podání nabídky,“ uvedl mluvčí banky Štefan Frimmer.

Banka Zuno začala působit v roce 2010 na Slovensku, kde má nyní kolem 140 000 zákazníků, a následující rok v Česku, kde zatím získala asi 90 000 klientů. Patří mezi první online banky působící v regionu střední a východní Evropy, klasické pobočky nemá.

Český list Hospodářské noviny (HN) v úterý napsal, že Zuno se potýká s ročními ztrátami v řádu desítek milionů korun a malým objemem poskytnutých úvěrů. Zájemci o banku mohou podat nezávazné nabídky do poloviny února, pak dostanou vybraní uchazeči možnost provést hloubkovou prověrku.

Raiffeisen Bank odeslala podle HN takzvanou iniciační nabídku i dosavadním konkurentům. Banka Zuno získala licenci v Rakousku, takže převzetí bude schvalovat tamní centrální banka, nikoli Česká národní banka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.