CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

15. 05. 2017

0 komentářů

Zpráva o inflaci ČNB počítá s růstem sazeb ve 3. čtvrtletí

 

Česká národní banka (ČNB) zveřejnila Zprávu o inflaci II/2017. Česká koruna by podle makroekonomické prognózy ČNB měla posilovat. Inflace se v letošním roce přiblíží 3 %. Česká ekonomika zrychlí na necelá 3 % a úrokové sazby by měly začít růst ve 3. čtvrtletí 2017. 

Inflace se letos bude pohybovat v horní polovině tolerančního pásma, tedy kolem 2,7 až 2,8 %. V příštím roce se pak vrátí k dvouprocentnímu inflačnímu cíli. Centrální banka počítá se zrychlením hrubého domácího produktu (HDP) na téměř 3 %. V příštím roce by měla česká ekonomika růst stejným tempem.

Domácí tržní úrokové sazby začnou podle prognózy růst ve třetím čtvrtletím 2017. Jejich růst bude pokračovat i v průběhu příštího roku. Zvyšování sazeb ale bude přibližně do poloviny příštího roku brzdit pokračující kvantitativním uvolňováním ECB.
Zdroj : ČNB

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Co by asi řekl Alois Rašín?

Bankéři z japonské Nomury předpovídají české měně finanční krizi. Své tvrzení dokládají erudovanými statistickými a ekonomickými podklady a úvahami. Na obranu koruny přispěchal houf neméně erudovaných českých ekonomů a tvrzení Nomury popírají. Co by k tomu asi řekl Alois Rašín, kdyby měl tu možnost?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 12. 2022

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *