Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Zpomalují i rychle rostoucí ekonomiky

Makro 23.08.2012 | 11:43 0 Komentářů

Podle prognózy společnosti Ernst & Young týkající se 25 nejvýznamnějších rychle se rozvíjejících ekonomik (Rapid Growth Markets Forecast) zaznamenávají i tyto státy zpomalení růstu. tento jev je však pouze dočasný.

Rychle rostoucí ekonomiky podle Ernst & Young v tomto roce zpomalí, ale půjde pouze o dočasný jev, který by se měl obrátit již v příštím roce. I přesto letos jejich HDP roste průměrně o 4,9 %, v příštím roce by to pak mělo být už 6 %. Nejlépe jsou na tom země z Asie a Afriky, východoevropské a latinskoamerické země brzdí krize u jejich hlavních exportních partnerů.

„Rychle se rozvíjející ekonomiky se přes dočasné zpomalení počátkem roku zřejmě ještě letos a v roce 2013 odrazí k intenzivnějšímu růstu,“ říká závěrem Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice. Prostor pro uvolnění fiskální i měnové politiky, sílící střední třída a její domácí spotřeba i výrazný nárůst přímých zahraničních investic, to jsou záruky budoucího dlouhodobého rozvoje těchto ekonomik.“

Zdroj: Tisková zpráva Ernst & Young

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.