Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Zoot má hotový reorganizační plán. Má být výhodný pro dluhopisové věřitele

Investice 01.11.2019 | 10:20 0 Komentářů

Internetový obchod Zoot, který se nachází v úpadku, dokončil reorganizační plán. Termín na jeho předložení mu vypršel na konci října. Zásadní součástí plánu je vstup investora Company New z investiční skupiny Natland. Právě ta je se svými 230 miliony korun největším věřitelem Zootu.

Dluhy Zootu dosahují 761 milionů korun a e-shop má přibližně tři sta věřitelů. Finanční problémy Zootu v loňském roce vedly k zadluženosti a úpadku. Insolvenční soud povolil firmě reorganizaci a stanovil lhůtu pro předložení reorganizačního plánu. Schválí-li jej věřitelé, měla by reorganizace vést k ozdravení firmy.

Company New plánuje své zajištěné pohledávky ve výši 108 milionů korun kapitalizovat a získat tím kontrolní podíl. Nezajištění věřitelé pak budou podle informací od mediálního zástupce Zootu Tomáše Holého uspokojováni z příplatku k základnímu kapitálu ve výši 40 milionů, které do firmy investor vloží. Tím by měli získat deset procent ze svých pohledávek během tří let, anebo 2,5 procent vyplacených ihned.

Držitelé firemních dluhopisů by v konkurzu nedostali nic, neboť jejich pohledávky jsou podřízené. Podle reorganizačního plánu však získají za tři roky přibližně 9,5 procent hodnoty dluhopisů, anebo mohou získat akcie firmy, která již bude finančně ozdravena. „Uspokojení pohledávek navrhované ZOOTem v reorganizačním plánu nezajištěným věřitelům (včetně firemních dluhopisů) je podstatně vyšší, než pokud by ZOOT skončil v konkurzu. Také míra uspokojení věřitelů ZOOTu je ve srovnání s jinými insolvencemi nadstandardní a vysoko nad průměrem v České republice,“ informovala finanční ředitelka firmy Lucie Zdražilová.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.