Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Zonky mění název a expanduje na zahraniční trhy

PodnikáníPůjčky 28.11.2019 | 15:17 1 Komentář

V souvislosti s plánovaným vstupem na mezinárodní trhy se společnost Zonky přejmenovává na Benxy. Podoba se jménem umělce Banksyho je náhodná. V Česku bude společnost nadále působit pod značkou Zonky. 

Nové jméno má již firmy zapsáno do obchodního rejstříku. Ačkoliv společnost neuvedla, kam se Benxy chystá vstoupit, na počátku roku ředitel Zonky Pavel Novák avizoval přípravu expanze na německý a španělský trh.

„Vybírali jsme ze stovky návrhů jmen. Některé jsme vyřadili, protože značky už různě existovaly. Ve finále jsme měli asi deset názvů. Myslíme si, že tento nejlépe vystihuje to, že jsme významná finanční společnost a název je vnímán ve všech zemích stejně,“ řekl marketingový ředitel Benxy Jakub Strýček.

Zdroj: E15.cz

 

Jeden komentář: “Zonky mění název a expanduje na zahraniční trhy”

  1. Benxy napsal:

    Benxy je fajn název. Chápu, že se původní jméno v kontextu některých jazyků úplně nehodilo, protože by to neznělo příliš lichotivě 😉 Zonky mám ale u nás rád a je dobře, že to nechtějí přejmenovat celé i u nás. Přecijen už tu mají vybudovanou nějakou načku. Dlouho u nich investuji, ale po malých částkách. Chci zkusit ještě toho Rentiéra – nemáte někdo zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.