Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Žně pro pojišťovny. Na pojistném za tři čtvrtletí vybraly o 4,5 % více než loni

Pojištění 30.10.2018 | 13:51 0 Komentářů

Za letošní první tři čtvrtletí zrychlil český pojistný trh růst. Pojišťovny během letošních devíti měsíců vybraly na pojistném 97,4 miliardy Kč, což je meziročně o 4,5 procenta více.

Konkrétně životní pojištění stouplo o 1,1 procenta, neživotní pojištění o 6,3 procenta. Údaje vyplývají z dat České asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 97procentním podílem na trhu. V loňském roce během stejného období trh vzrostl o 3,8 procenta na 122,9 miliardy Kč.

Nejvíce posiluje neživotní pojištění. Povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) meziročně vzrostlo o 1,1 miliardy korun a dosáhlo 17,5 miliardy korun. Jedná se tedy o meziroční zvýšení o 6,6 procenta. Nárůst je způsoben 3,9procentním zvýšení počtu smluv pojištění vozidel.

Naopak životní pojištění roste jen mírně. Meziročně se za tři čtvrtletí zvýšilo na 32,8 miliardy korun. „Růst se proti pololetí nepatrně zvýšil v důsledku zlepšující se situace v dominantním odvětví běžně placených smluv. Běžně placené pojistné vzrostlo o 1,4 procenta a dosáhlo 32,1 miliardy korun,“ uvedl analytik České asociace pojišťoven Jaroslav Urban.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.