Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Změny ve vedení České pojišťovny

Na základě rozhodnutí akcionáře a představenstva dochází ke změnám v představenstvu a nejvyšším vedení České pojišťovny.

Členem představenstva se stal Štefan Tillinger, který se rovněž od 1. října 2008 stane novým náměstkem pro retail se zodpovědností za obchod retailu, produkty a marketing. Štefan Tillinger přichází do ČP z funkce generálního ředitele pojišťovny Generali. V pojišťovně Generali pracoval od roku 2001, v minulosti pracoval ve společnosti ING a v jejím penzijním fondu.

Z funkce náměstka pro obchod retailu ČP odchází Petr Kopecký, který bude jmenován do pozice generálního ředitele pojišťovny Generali. Po získání potřebných regulatorních souhlasů bude nominován rovněž do funkce člena představenstva této pojišťovny. Petr Kopecký pracoval v ČP od roku 2003, předtím pracoval ve společnosti Logica CMG, reklamní agentuře MARK/BBDO a v agentuře McCann-Erickson.

Ke změně dochází také na pozici náměstka pro provoz a klientský servis. Dosavadní náměstkyně Marie Kovářová nově řídí veškeré aktivity akcionáře ČP – Generali PPF Holdingu – v Rumunsku, kde se stala generální ředitelkou pojišťovny Generali Asigurari.

Do pozice náměstka pro služby zákazníkům představenstvo s účinností k 1. říjnu jmenovalo Pavla Řeháka, který doposud v České pojišťovně vykonával funkci náměstka pro marketing retailu. Pavel Řehák bude v rámci své nové pozice řídit rovněž CRM, produktovou profitabilitu a přímé distribuční kanály, tedy prodej po internetu a telefonu.

Zdroj: Tisková zpráva České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.