Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Změny v práci: Nižší odstupné, delší zkušební doba

Investice 21.07.2010 | 22:21 0 Komentářů

Minimální mzda by se mohla lišit podle regionů, zvažuje ministr Drábek

Praha – Změny v zákoníku práce budou postupné, nepůjde o zcela nový předpis. Kromě zpružnění pracovního trhu je cílem i zjednodušení zákoníku tak, aby byl srozumitelný pro běžného středoškoláka. V rozhovoru pro online deník Aktuálně.cz to řekl nový ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
Zaměřili jsme se hlavně na plány, které koaliční smlouva nezmiňuje nebo v ní nejsou upřesněny. Podrobnější přehled chystaných změn pak najdete ve sloupečku vpravo.
A.cz: V koaliční smlouvě se nezmiňujete o růstu minimální mzdy. Máte stejný názor jako váš předchůdce Petr Nečas, který ji od roku 2006 prakticky nezvýšil?
O zvýšení zatím neuvažujeme, i když tomu tématu se úplně nevyhýbám. Především bych ale rád zvýšil povědomí o takzvaných minimálních tarifech pro jednotlivé skupiny prací, protože ta minimální mzda 8000 korun platí v praxi jen pro malou část profesí. Takže kontroly ve firmách se více zaměří nejen na tu samotnou minimální mzdu, ale i na minimální tarify. (Podrobněji jsme o rozdílech psali v tomto článku.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.