CZK/€ 23.550 -0,34%

CZK/$ 21.633 -0,70%

CZK/£ 26.712 -0,54%

CZK/CHF 23.636 -0,25%

21. 09. 2018

0 komentářů

Změňte způsoby, jakými nakupujete, a ušetřete

 

Často se vyděsíte, když se na konci měsíce podíváte na částku, kterou jste utratili? Běžné nákupy příliš často končí zbytečným utrácením a plýtváním, aniž bychom si to uvědomovali. Investovat se dá při tom i v těch nejběžnějších oblastech chytře.

Loading 


inzerce - KompasSlev

Plánujte

Základním pravidlem, kterého je třeba se držet, pokud chcete ušetřit, je plánování nákupů i spotřeby. Většina zbytečných výdajů se totiž odehrává právě kvůli tomuto nedostatku. Pokud se na chvíli zamyslíte nad tím, co, jak a kde budete vy a vaše rodina následující týden jíst, můžete si podle toho jednoduše sestavit nákupní seznam a nakoupit pouze to, co doopravdy spotřebujete. Nenakoupíte tak věci, které byste později stejně vyhodili prošlé či zkažené. Pokud budete mít jasno kde a kdy se najíte, nepřekvapí vás nečekané situace, které vás donutí zbytečně utrácet ve fast foodech a restauracích.

Raději méně a kvalitněji

Nenechávejte se strhnout všudypřítomnými nabídkami levného zboží, které vám neposlouží déle než jednu sezónu. To platí především o oblečení a doplňcích. I tady platí, že se vyplatí přemýšlet do budoucna. Časově i finančně se vám mnohem víc vyplatí koupit kvalitnější, i když dražší produkt, který vám bude sloužit dlouho, případně jej jednoduše opravíte.

Udělejte si průzkum

Stejně jako si nejdete sjednat naslepo cestovní nebo havarijní pojištění, ale využijete online srovnávače a kalkulačky, měli byste takto přistupovat i k ostatním nákupům. Předtím, než zakoupíte drahý zájezd nebo půjdete na večeři do oblíbené restaurace, se podívejte, jestli nenarazíte na podobnou nabídku výhodněji. Slevové portály vám mohou ušetřit nejen finance, ale i starosti díky recenzím dalších zákazníků.

Ani nakupování každodenních potravin nemusí stát tolik, a přitom se nemusíte vzdát kvalitních produktů. Využijte agregátor slev, jakým je například KompasSlev, kde najdete všechny výhodné nabídky na jednom místě: od aktuálního letáku Globus a ostatních supermarketů, přes akční nabídky drogerií, až po nábytek.

REKLAMA

Abyste ušetřili, nemusíte dělat žádné radikální změny. Stačí více přemýšlet předem a v rámci komplexity celého spotřebitelského trhu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kvalita potravin v supermarketu - obchod - potraviny

Pojišťovny jako supermarkety

Pojišťovny se začaly chovat tak trochu jako supermarkety. Stále častěji si konkurují formou časově omezených cenových akcí. Proč to dělají?

Text: Dušan Šídlo

04. 06. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *