Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Zlatu se po propadu trhů daří

Investice 12.10.2018 | 14:43 0 Komentářů

Pokles akcií na světových trzích mnohé investory trápí. Ale z tohoto poklesu naopak těží zlato. Jeho cena stoupla o dvě procenta na svůj dvouměsíční rekord 1218 dolarů za unci.

Žlutý kov je výrazně podhodnocený a ceny brzo zamíří vzhůru. To potvrzuje i aktuální nárůst hodnoty na základě relativně menšího poklesu na světových trzích. Probouzí se také poptávka některých velkých investorů,“ říká analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.


Investoři se zalekli toho, že by Fed mohl znovu zvýšit sazby a začali hledat bezpečný přístav. V reakci na tuto situaci začaly růst úroky amerických dluhopisů, což je podle Ryby signál k poklesu akcií. Z takové finanční nejistoty na trzích těží drahé kovy.


Investoři a nově i centrální banky vidí v nákupu fyzického zlata a stříbra potenciál pro uchování hodnoty majetku i měny, protože ceny těchto kovů v krizi prudce rostou. Po krizi roku 2008 vzrostla cena zlata mezi lety 2009 až 2011 o více než 100 procent a stříbra o více než 400 procent. V 70. letech to bylo ještě mnohem více. Za pouhých devět let, mezi lety 1971 až 1980, vzrostla cena zlata 24krát a cena stříbra dokonce 36krát,“ říká Pavel Ryba.

 

Zdroj: Tisková zpráva Golden Gate CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.