Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Zlato se začalo zvedat ze dna

Investice 17.09.2018 | 14:32 0 Komentářů

Cena zlata se v polovině srpna propadla k 1 160 dolarům (25 276 korun) za unci. Postupně ale začala růst a v polovině září se pohybuje kolem 1 210 dolarů (26 366 korun) za unci. Zlato se podle analytika Golden Gate Pavla Ryby připravuje na opětovný růst ceny.

„Je to ale stále 12 procent pod letošním maximem z konce ledna,“ uvedl analytik společnosti Golden Gate Pavel Ryba. Podle zprávy Světové rady pro zlato klesla světová poptávka po zlatě v prvním pololetí o šest procent na 1 960 tun, což je nejnižší úroveň od roku 2009.

Pokles cen zlata je podle Pavla Ryby způsoben především posilováním dolarů kvůli obchodní police prezidenta USA Donalda Trumpa. „Vývoj na trhu s americkým dolarem od dubna poskytl velkým bankám prostor, aby mohly srazit cenu drahých kovů ke spodní hranici tohoto pásma. Na poklesu vydělaly spoustu peněz a nyní se trh připravuje na opětovný růst ceny, kdy nebudou mít velké bankovní domy problém uvolnit zlato a dovolit mu zvýšení až k hornímu pásmu okolo hranice 1 380 dolarů,“ uvedl Ryba.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.