Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Zlaté časy špionů. Škoda povolí mobily s foťákem

Investice 09.11.2009 | 12:40 0 Komentářů

Volkswagen zavedl zákaz používání mobilů s foťákem v roce 2004

Mladá Boleslav – Tisíce zaměstnanců největší české firmy, automobilky Auto Škoda, budou moci znovu nosit do práce mobilní telefon s fotoaparátem.
Vedení odborů to slíbil na jednání světové podnikové rady Volkswagenu, jemuž škodovka patří, šéf personálního oddělení. Firma zavedla zákaz nošení mobilních telefonů s foťákem do areálu společnosti v roce 2004 kvůli strachu ze špionáže. Nyní ho zruší především proto, že vadí dodavatelům automobilky, kteří často přicházejí nebo přijíždějí do továren firmy a u bran musí mobily s fotoaparáty odevzdávat.
Hrozí až výpověď
Podle šéfa odborů Škody Auto Jaroslava Povšíka začnou odboráři v nejbližší době s vedením firmy vyjednávat o konkrétní úpravě pracovního řádu. Jednání se povedou s členem představenstva odpovědným za personalistiku Klausem Dierkesem.
Ve Škodě dosud platí řád, podle kterého je porušením pracovní kázně, pokud někdo přinese do závodu videokameru, fotoaparát nebo mobilní telefon s fotoaparátem. „V případě, že zaměstnanec poruší zákaz, bude mu předáno písemné upozornění na porušení pracovní kázně,“ je napsáno v řádu. Za opakované porušení hrozí až výpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.