Neděle 28. listopadu. Svátek má René.

Zlatá horečka, pamětní mince ČNB vyprodány

Česká veřejnost (nejen numizmatičtí odborníci) projevují obrovský zájem o pamětní zlaté mince vydávané Českou národní bankou.

Česká národní banka v rámci cyklu Kulturní památky razí zlaté mince o hmotnosti 7,777 (odpovídající čtvrtině trojské unce). Mince jsou provedeny v běžném provedení nebo proof. ČNB překvapila rostoucí poptávka po mincích, nic na tom nemění ani rostoucí cena zlata, která v současnosti dosahuje 30-ti letého maxima a tím pádem zdražuje i nákup mincí.

„Zájem o zlaté pamětní mince je značný, poptávka převyšuje nabídku. Například již nyní máme převis objednávek na zlatou minci ČNB s motivem řetězového mostu ve Stádlci, která bude vydána teprve na jaře příštího roku,“ říká Pavel Trtík z certifikovaného obchodu Zlaté-mince

Motiv řetězového mostu ve Stádlici je součástí edice Kulturní památky technického dědictví. V rámci této edice bude do roku 2010 raženo ještě 6 mincí z celkových 10. Nominální hodnota mince je stanovena na 2 500 Kč, hodnota mince se již v současnosti však pohybuje okolo 7 500 Kč.

Zdroj: Aktualne.cz

Čtěte dále:
Petr NovotnýTechnologické akcie jsou zase „IN“
Petr FejtekOdpočinek na vavřínech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.