Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Živnostníci, těšte se, ubyde papírů a zlevní televize

Investice 03.11.2010 | 07:44 0 Komentářů

Vláda má dalších třicet návrhů, jak snížit zbytečnou byrokracii

Praha – Nižší koncesionářské poplatky za televize a rádia nebo odstranění nadbytečných výkazů a evidencí. To jsou některé z návrhů, které mají hlavně malým a středním podnikatelům ulevit od přílišné byrokracie.
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, do jehož kompetence patří „dohled nad podnikáním“, slibuje zrušit alespoň třicet byrokratických omezení ročně a navázat tak na svého předchůdce Martina Římana (oba ODS).
Online deník Aktuálně.cz získal od ministerstva předběžný návrh změn, které mají přijít na řadu v první fázi. Mimo jiné má skončit i vládní nařízení, určující firmám termíny, v nichž musí vymalovat své prostory – jeden z letošních kandidátů na titul Absurdita roku (o výsledcích ankety jsme podrobněji psali zde).
K odstranění nadbytečné zátěže ale zřejmě dojde nejdříve ve druhém čtvrtletí příštího roku. Zatím jde totiž jen o záměry, které ještě ani neprošly připomínkovým řízením. Případné novely zákonů pak bude muset schválit Parlament, zcela určitě tak nestihnou platit už od ledna či února 2011.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.