Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Zisky americké bankovní dvojky dále rostou

Banky 16.10.2018 | 14:41 0 Komentářů

Druhé největší bance ve Spojených státech Bank of America se ve třetím čtvrtletí podařilo zvýšit čistý zisk o 35 procent na 6,7 miliardy dolarů (149 miliard korun). Bance se podařilo vykompenzovat pokles příjmů z obchodování s dluhopisy nižšími náklady, vyššími úroky a růstem úvěrů.

Zisk banky bez mimořádných položek ve výši 67 centů na akcii překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Refinit v průměru očekávali zisk 62 centů na akcii. Lepších výsledků dosáhla banka i v příjmech, které vzrostly o čtyři procenta na 22,8 miliardy dolarů.

Bank of Amerika i ostatním konkurenčním bankám se dařilo především díky snížení daní a růstu úrokových sazeb ve Spojených státech. Objemy špatných úvěrů Bank od Americe se díky příznivé situaci na trhu práce nezvyšují a rezervy na špatné úvěry ve třetím čtvrtletí klesly o 118 milionů dolarů na 716 milionů dolarů.

Vyšší úrokové sazby pomáhají Bank of Amerika maximalizovat zisk. Celkové příjmy z úroků vzrostly o 6,4 procenta na 11,87 miliardy dolarů a celkový objem vkladů téměř o pět procent na 1,35 bilionu dolarů.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.