Středa 22. září. Svátek má Darina.

Zisk společnosti Apple vzrostl o 94 procent. Ceny akcií ale klesají

Investice 25.04.2012 | 12:27 0 Komentářů

Firmě Apple se v prvním čtvrtletí povedlo překonat odhady analytiků a meziročně výrazně růst. Příjmy vzrostly o 59 procent na 39,2 miliardy dolarů a zisk je na hodnotě 11,6 miliardy dolarů. Nárůst je tedy téměř o 94 procent vyšší, než ve stejném období v předchozím roce.

Prodeje iPhonů se nakonec vyšplhaly na 35,1 milionu telefonů a meziroční nárůst tak činí 88 procent. I když zisky Applu jsou stále vysoké, ceny akcií klesají. Apple má totiž problém, že američtí operátoři nechtějí iPhone tolik dotovat. 

 „Velikost dotovaných částek není veliká v porovnání s tím, kolik zákazníci se smlouvu měsíčně operátorům zaplatí,“ argumentoval v konferenčním hovoru s analytiky a novináři výkonný šéf Applu Tim Cook. „Operátoři chtějí prodávat to, co zákazníci chtějí kupovat. A Apple bude dělat produkty, které zákazníci budou chtít,“ dodal. Prodej iPhonů v Asii se zdvojnásobil a celý tamní trh vykazuje silnou poptávku a obří potenciál pro další růst.

Radost technologické společnosti dělá iPad, prodalo se ho 11,8 milionu kusů, což je o více než 15 milionů, než v loňském čtvrtletí to je sice méně, meziroční nárůst je však více než 150 procent.

Právě naopak klesá prodej přehrávačů iPod. Před rokem jich Apple prodal něco málo přes 9 milionů, letošní druhé čtvrtletí zaznamenalo 7,7 milionu prodaných kusů.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.