Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Zisk ČSOB mírně klesl, mateřská KBC ho zdvojnásobila

Investice 13.11.2014 | 14:28 0 Komentářů

Ke snížení čistého zisku o dvě procenta přispělo podle banky zvýšení investic do informačních technologií nebo zaměstnanců.

Zisk ČSOB mírně klesl, mateřská KBC ho zdvojnásobila

Praha/Brusel – Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o dvě procenta na 10,5 miliardy korun. Za poklesem byl mimo jiné nárůst nákladů kvůli investicím, informovala banka.

„Výsledek za devět měsíců roku 2014 potvrdil naši výkonnost v klíčových oblastech, když jsme dokázali vykompenzovat negativní vliv prostředí nízkých úrokových sazeb silným růstem obchodních objemů napříč všemi segmenty,“ říká generální ředitel ČSOB John Hollows.

Investice do IT a zaměstnanců

Mírný nárůst nákladů podle něj způsobily investice do IT a zaměstnanců. „To spolu s několika pozitivními jednorázovými položkami v roce 2013 způsobilo meziroční pokles zisku,“ dodává Hollows.

Provozní výnosy poklesly meziročně o procento na 23,5 miliardy korun, zatímco provozní náklady o procento vzrostly, a to na 11,1 miliardy korun. Zvýšily se totiž všeobecné správní i personální náklady.

Celkový objem aktiv banka meziročně zvýšila o 14 procent na 986 miliard korun.

Majiteli se dařilo

Vlastník ČSOB, belgická skupina KBC, ve třetím čtvrtletí čistý zisk více než zdvojnásobila, a to na 591 milionů eur (více než 16 miliard korun).

Bez zahrnutí jednorázových položek vzrostl čistý zisk KBC pouze o 4,4 procenta na 477 milionů eur. Překonal však očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 400 milionů eur. V České republice zisk klesl na 130 milionů eur ze 157 milionů eur před rokem.

Skupina také uvedla, že dokončila program prodeje aktiv, který byl podmínkou státní pomoci získané v době finanční krize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.