Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Zimu a déšť vystřídá příští týden téměř letní počasí

Investice 17.05.2014 | 16:10 0 Komentářů

Až do poloviny června má panovat počasí, které odpovídá dlouhodobému průměru s teplotami do 22 stupňů Celsia.

Zimu a déšť vystřídá příští týden téměř letní počasí

Praha – Už příští týden se počasí podstatně vylepší. Bude slunečno a teplo. Meteorologové předpovídají, že teploty se mohou dostat až přes 25 stupňů. Pravdpěpodobnost této předpovědi je 80 procent.

Tento týden má být teplotně nadprůměrný, zbytek jara až do poloviny června pak mají být teploty průměrné kolem 22 stupňů, uvedl v dlouhodobém výhledu počasí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Příští týden by měl být nejen nejteplejší, ale také nejsušší. Nejvíce srážek naopak ČHMÚ očekává v týdnech od 26. května a od 9. června, přičemž celkově by se následující čtyři týdny neměly vymykat normálu. Celkové týdenní srážkové úhrny by se pravděpodobně neměly dostat přes 30 milimetrů.

V jednotlivých regionech České republiky se však může situace výrazně lišit. „Vzhledem k tomu, že bude přibývat srážek bouřkového charakteru, lze předpokládat velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek,“ upozornil ČHMÚ.

Průměrná teplota pro období od 19. května do 15. června je v Česku 15,4 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1955, kdy se teplotní průměr propadl až na rovných 12 stupňů Celsia. Nejteplejší přelom května a června naopak panoval před jedenácti lety, tehdy byla průměrná teplota 19,3 stupně Celsia.

Měsíční výhled není předpovědí počasí ve smyslu určení konkrétních hodnot teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny. Podle meteorologů pouze vyjadřuje očekávaný trend ve vývoji počasí a odhaduje jeho celkový charakter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.