CZK/€ 25.360 -0,26%

CZK/$ 23.264 -0,21%

CZK/£ 30.176 -0,24%

CZK/CHF 25.982 -0,31%

02. 12. 2008

0 komentářů

Zhodnocení PF za rok 2008 bude hluboko pod inflací

 


 

Podle ankety ČTK mezi penzijními fondy letos zhodnocení penzijních fondů kvůli finanční krizi mnohdy nepřekročí ani jedno procento a zdaleka nedosáhne úrovně inflace. Ministerstvo financí přitom očekává letos inflaci 6,4 %. Minulý rok penzijní fondy překonaly inflaci jen stěží, letos to nehrozí vůbec.

Přesto všechno jsou představitelé fondů s výnosy navenek vcelku spokojeni. "Vzhledem k velmi vysoké letošní inflaci lze očekávat, že zhodnocení bude nižší, než růst cen vykazovaný Českým statistickým úřadem. Naším cílem i smyslem penzijního připojištění je porážet inflaci v dlouhém období, a to tímto jednorázovým skokovým navýšením cen ohroženo nebude," řekl ČTK mluvčí Penzijního fondu České pojišťovny Petr Brousil.

Špatnou situaci přiznává i prezident Asociace penzijních fondů a zástupce ING PF Jiří Rusnok. "Rozhodně ale můžeme říci, že budeme pod inflací, stejně jako jakékoliv jiné konzervativní produkty na trhu."

Zhodnocení podobné tomu z minulého roku ve výši tří procent očekává penzijní fond Allianz. Podle předsedu představenstva Petra Poncara je to díky tomu, že fond se dokázal včas zbavit akcií a nakoupit dluhopisy.

Zdroj: ČTK

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *