Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Zhodnocení fondů navázaných na investiční ŽP ING Smart dosáhlo 6,6 %

Fondy navázané na investiční životní pojištění ING Smart si připsaly v loňském roce zhodnocení 6,6 procenta. Nejvýkonnější byly v roce 2014 akciové trhy v Asii, nedařilo se naopak trhům v Rusku či jižní Evropě. 

„Navzdory nepříznivému vývoji evropského investičního trhu si fondy navázané na investiční životní pojištění ING Smart připsaly zhodnocení 6,6 %. Slušnou výkonnost přitom držíme dlouhodobě, samozřejmostí je i kvalitní produkt jako takový,“ uvedla Renata Mrázová, generální ředitelka ING Životní pojišťovny.

Češi jsou v oblasti investic stále obezřetní. „Situaci můžeme srovnat například s Rakouskem – přestože máme srovnatelný počet obyvatel, procento českých investorů je oproti našim rakouským sousedům výrazně nižší. Češi se nejčastěji obávají rizika a toho, že jsou investice příliš složité,“ uvedla Renata Mrázová a dodává: „Na trhu se však nachází řada produktů typu investičních životních pojištění, které vhodně kombinují investice s jinými nástroji.“ Investiční životní pojištění se obecně pro investice nehodí.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.