Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Zentiva stáhne své akcie z pražské burzy

Představenstvo farmaceutické společnosti Zentiva rozhodlo o zahájení kroků, které budou nezbytné k ukončení obchodování akcií Zentivy na Burze cenných papírů Praha a k ukončení obchodování GDS (globálních depozitních akcií) Zentivy.

Představenstvo Zentivy má v úmyslu dosáhnout ukončení obchodování akcií a GDS, jakož i ukončení programu GDS, co nejrychleji, jak to bude prakticky možné. Společnost Sanofi-Aventis dnes oznámila, že nyní vlastní 96,8 % akcií Zentivy (po skončení odkupu držela 94,2% podíl), čímž splnila podmínku vlastnictví pro možnost vyvlastění minoritních akcionářů (95% podíl), tzv. "squeze out".

Sanofi-Aventis zároveň oznámila, že k tomuto kroku přistoupí v blízké budoucnosti. Výše nabídky by měla být dle holandského práva stanovena na základě znaleckého posudku.

"Očekáváme, že Sanofi-Aventis nabídne obdobnou cenu jako v poslední nabídce (1150 Kč), aby předešla možným námitkám ze strany minoritních akcionářů. Nicméně upozorňujeme, že se jedná pouze o náš odhad," komentuje aktuální situaci analytická společnost Atlantik FT.

Zdroj:
Zentiva, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.