Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Zemřel podnikatel Peter Kovarčík, případ vyšetřuje policie

Investice 24.03.2015 | 15:44 0 Komentářů

Kovarčík se v současné době podílel jako producent na filmu o Lídě Baarové a muzikálu Mamma Mia.

Zemřel podnikatel Peter Kovarčík, případ vyšetřuje policie

Praha – Ve věku 61 let zemřel podnikatel a producent Peter Kovarčík, který se v současné době podílel na přípravě filmu o Lídě Baarové. Budoucnost projektu však jeho úmrtí neovlivní.

Policie vyloučila cizí zavinění, jako předběžnou příčinu stanovila zdravotní komplikace. Producent zřejmě zemřel nešťastnou náhodou. Prý uklouzl ve své koupelně.

Kriminalisté vyjížděli do bytu v Mánesově ulici v pondělí ve večerních hodinách na základě telefonátu od svědka, který Kovarčíka našel.

Nešťastná náhoda

„Přivolaný lékař na místě nedokázal jednoznačně určit příčinu smrti, vzhledem k tomu byla nařízena soudní pitva. Podle jejích prvotních výsledků bylo cizí zavinění vyloučeno a jako příčina smrti byla předběžně stanovena zdravotní komplikace. Případem se kriminalisté nadále zabývají,“řekla serveru Novinky.cz pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.

Podle serveru tak nešlo o sebevraždu, ale o nešťastnou náhodu.

„Tělo zesnulého bylo nalezeno v koupelně, muž patrně uklouzl a uhodil se hlavou do umyvadla. Několik dnů se neozýval přátelům a spolupracovníkům, ti proto zalarmovali policii. Strážci pořádku bohužel nalezli už jen jeho mrtvé tělo,“ řekl nejmenovaný zdroj.

Projekty to neovlivní

Kovarčík se kromě připravovaného filmu o prvorepublikové filmové hvězdě Baarové podílel producentsky i na muzikálu Mamma Mia a předávání Cen Thálie.

„Vyhlašování cen se v sobotu 28. března v Národním divadle uskuteční podle plánu,“ řekl prezident asociace Jiří Hromada.

A protože se leccos z programu natáčelo dopředu, uvedeno bude i video, které Kovarčík pro tento slavnostní večer natočil ke 25. výročí Herecké asociace.

„Nešťastné úmrtí pana Kovarčíka neovlivní ani připravovaný celovečerní film o Lídě Baarové,“ řekl producent Jiří Jurtin ze společnosti Nogup Agency.

Režisér Filip Renč začne natáčet v první polovině dubna. „Malé zdržení způsobilo jen hledání vhodných lokací,“ uvedl Jurtin a vysvětlil, že zesnulý podnikatel byl především marketingovým specialistou těchto projektů a podílel se na jejich propagaci. „O film jako takový jsme se postarali už loni na podzim,“ dodal Jurtin.

Blízký přítel exprezidenta Klause

Producent patřil mimo jiné k dlouholetým přátelům někdejšího prezidenta Václava Klause. Býval blízký ODS a jeho firma Teleaxis byla spojována s financováním strany.

V minulosti organizoval i několik tenisových akcí. Největší z nich byl halový turnaj ATP Czech Indoor v Ostravě, který měl pět ročníků.

Ten poslední v roce 1998 s dotací milion dolarů vyhrál hvězdný Američan Andre Agassi. O rok později byl turnaj kvůli nedostatku financí zrušen, stejně jako exhibice žen v Brně.

Kovarčík pořádal i turnaje okruhu veteránů a podílel se na akci ATP v Praze.

Před lety se angažoval i v pořádání golfových turnajů na Karlštejně nebo v Čeladné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.