Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Zemřel Marek Venuta, zakladatel UNIQA pojišťovny

Pojištění 19.05.2014 | 14:07 0 Komentářů

V pátek 16. května zemřel ve věku sedmdesáti let po krátké nemoci Marek Venuta, který v roce 1993 založil Česko-rakouskou pojišťovnu (od roku 2001 přejmenované na UNIQA pojišťovnu), v jejímž čele působil až do roku 2008. Ze své funkce v prezidiu České asociace pojišťoven usiloval o rozvoj celého pojistného trhu v České republice. V roce 2008  se stal Osobností českého pojistného trhu.

„Byl to člověk výjimečných kvalit. Nejenom po odborné stránce, ale vnímal jsem ho zejména jako člověka s nesmírně lidským přístupem, člověka, který uměl lidi stmelovat, měl velké porozumění pro problémy druhých a vždy byl připraven pomoci. 

Díky charisma Marka Venuty jsem do naší společnosti nedlouho po jejím založení nastoupil. I když o pojištění jsem tehdy věděl jen opravdu málo, nakazil mne svým nadšením a věřil jsem, že s takovou osobností v čele dokážeme vše, co budeme chtít. Pro mě osobně byl po celou dobu naší spolupráce velkým vzorem, učitelem a přítelem. Jestliže se říká, že každý je nahraditelný, jeho případ je výjimka. Bude mně a celé naší pojišťovně strašně chybět,“ uvedl jeho nástupce Martin Žáček.  

Zdroj: Tisková zpráva UNIQA pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.