Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Zeman: Lékem na krizi je více zakázek, ne nižší daně

Investice 21.04.2009 | 11:24 0 Komentářů

Návrhy ODS i ČSSD na řešení dopadů krize by podle něj mohly zbytečně zvýšit schodek rozpočtu

Praha – Návrhy ODS i ČSSD na řešení dopadů hospodářské krize by podle bývalého premiéra Miloše Zemana mohly zbytečně zvýšit schodek státního rozpočtu. ODS návrhy na snižování daní zmenšuje příjmy rozpočtu, ČSSD pak podporou spotřeby plýtvá jeho výdaji, uvedl Zeman na úterním finanční fóru věnovanému dopadům globální krize.
Za lék na krizi považuje investice do budoucnosti. „Jsem pro, aby se v krizi budovalo. Jsem pro restrikce v rozpočtu, pokud ovšem bude přesun od provozních výdajů k výdajům investičním,“ řekl Zeman.
Více zakázek firmám
Stát by měl podle něj místo snižování daní zajistit podnikatelům zakázky. „Pokud podnikatelé nebudou mít zakázky, nebudou mít zisk a stát nebude mít výnos z daní,“ uvedl bývalý premiér.
Stejně tak podle Zemana zaměstnanci jako voliči ČSSD nepotřebují delší podporu v nezaměstnanosti, ale práci. „Když podnikatelé budou mít zakázky, tak se zájmy obou skupin shodují. Stát by tedy měl kofinancovat zakázky soukromým firmám, a to zakázky investiční povahy. Neměl by financovat spotřební poptávku, kterou navrhuje ČSSD,“ uvedl Zeman.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.