Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Zeman: Erste uvažuje o přesunu centrály z Vídně do Prahy

Investice 09.04.2014 | 14:40 0 Komentářů

Erste vlastní Českou spořitelnu, která je podle počtu klientů největší tuzemskou bankou.

Zeman: Erste uvažuje o přesunu centrály z Vídně do Prahy

Praha – Šéf Erste Group Andreas Treichl informoval prezidenta Miloše Zemana, že banka uvažuje v příštích letech o přesunu sídla z Vídně do Prahy.

Zeman to řekl na dnešní konferenci k 25 letům vývoje ekonomiky. Erste vlastní Českou spořitelnu, která je podle počtu klientů největší tuzemskou bankou.

„Treichl mě informoval, že Erste uvažuje v příštích letech o přesunu centrály z Vídně do Prahy. To by byl první případ, kdy se centrála mateřské banky stěhuje k dceřiné bance,“ uvedl prezident bez dalších podrobností.

Mluvčí Erste Group Hana Cygonková řekla, že skupina právě staví novou centrálu ve Vídni, která bude dokončená v roce 2015 a do níž se vedle holdingu přestěhuje i Erste Bank Rakousko a veškeré další rakouské dceřiné společnosti. Přesun ovšem nevyloučila.

Důležitým pilířem každé firmy je totiž podle ní daňové prostředí. Dalším rozhodujícím faktorem je politická a ekonomická stabilita země a euro jako lokální měna, dodala.

Erste Group Bank je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy. Vedle České republiky a Rakouska působí v Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Chorvatsku a v Srbsku. Loni jí klesl meziročně čistý zisk na 61 milionů eur (1,668 miliardy korun) ze 483,5 milionu eur (13,223 miliardy korun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.