Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Zdravotnický holding Linet Group hlásí rekordní tržby

Investice 10.11.2014 | 16:54 0 Komentářů

Skupina se zabývá hlavně výrobou nemocničních a pečovatelských lůžek, která dodává asi do stovky zemí.

Zdravotnický holding Linet Group hlásí rekordní tržby

Slaný/Durdrecht – Zdravotnický holding Linet Group dosáhl za obchodní rok 2013/2014 rekordních tržeb 146,7 milionu eur (4,06 miliardy korun). Tržby meziročně stouply o 8,4 procenta. Vzrostl i hrubý provozní zisk, a to o 8,7 procenta na přibližně 626 milionů korun.

Výsledky firmy oznámil mluvčí Linetu Jan Hrabovský.

Skupina se zabývá hlavně výrobou nemocničních a pečovatelských lůžek, která dodává asi do stovky zemí. Podle firmy se Linetu dařilo navzdory problémům na trhu vstupovat na nové trhy a rozšiřovat tržní podíl. Tržby za poslední obchodní rok jsou tak nejvyšší za celou historii holdingu.

Holding má dva závody – u Slaného na Kladensku a v německém městě Wickede. Podnik Linet v Želevčicích u Slaného byl založen v roce 1990 a od roku 2011 je součástí holdingu Linet Group sídlícího v nizozemském Durdrechtu.

Podle spolumajitele Linet Group Zbyňka Frolíka firma v uplynulém roce posilovala pozici v pečovatelském odvětví, jehož význam postupně stoupá. „Jeho globální obchodní potenciál s ohledem na stárnoucí populaci nejen v Evropě, ale i v Číně dramaticky roste,“ míní Frolík.

Linet Group očekává úspěch i v dalším roce. „Navzdory aktuální situaci na Ukrajině, v Sýrii a Iráku i přes komplikace způsobené epidemií eboly v západní Africe jsme již zaznamenali dvouciferný nárůst obratu v prvním pololetí obchodního roku 2014/2015. Očekáváme proto, že letošní výsledky opět překonáme,“ doplnil předseda představenstva holdingu Michael Rosada.

Holding zaměstnává přibližně 900 lidí, z toho většinu právě v Česku. Využívá vlastních obchodních zastoupení v několika evropských zemích, Jižní Americe a USA i síť partnerských distribučních společností. Loni vyrobil na 70 000 zdravotních lůžek a tento rok očekává zvýšení produkce na 77 000 lůžek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.