Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Žatecký pivovar ovládne Carlsberg, světová čtyřka

Investice 03.04.2014 | 10:33 0 Komentářů

Dánská pivovarnická skupina Carlsberg uzavřela dohodu o převzetí 51 procent Žateckého pivovaru.

Žatecký pivovar ovládne Carlsberg, světová čtyřka

Kodaň – Dánská pivovarnická skupina Carlsberg uzavřela dohodu o převzetí 51 procent Žateckého pivovaru. Carlsberg oznámil, že zařadí českou značku piva Žatec do svého portfolia a po převzetí ji bude moci uvést na vybrané trhy skupiny.

Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě a úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem.

„Je to velmi čerstvá informace na to, abychom se mohli okamžitě vyjádřit k tomu, co nám novinka přinese. Zatím se nic nemění,“ řekl obchodní ředitel Žateckého pivovaru Radek Vincík. Dodal, že během několika dnů bude vědět více. „Jsme nyní v dobré kondici a máme stabilní pozici na trhu,“ doplnil ředitel firmy, která zaměstnává zhruba 50 lidí a roční výstav má kolem 30 tisíc hektolitrů.

Žatecký pivovar byl založen v roce 1801. Společnost má podle svého webu zhruba desítku produktů, včetně bezlepkového světlého ležáku vhodného pro spotřebitele trpící celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku.

Mezi nejznámější piva Carlsbergu patří značky Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. Firma spolupracuje s Budějovickým Budvarem, který je od června 2007 výhradním importérem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.