Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Zastaví se růst akcií Komerční banky?

Banky 19.03.2015 | 10:55 0 Komentářů

Akcie Komerční banky včera vzrostly až na 5 629 korun za akcii. Banka Goldman Sachs stále věří, že by se akcie mohly v říjnu vyšplhat ještě o 8 procent, tedy až na 6 100 korun. Banky JP Morgan, KBW nebo Credit Suisse naopak na růst nesázejí, očekávají spíše pokles pod současnou cenu stejně tak jako někteří manažeři banky.

Na další růst akcií nesází ani člen představenstva a akcionář Peter Palečka, který za posledních několik týdnů prodal akcie již za více než milion korun. Koncem února prodal akcie za 540 tisíc korun a minulý týden vyinkasoval za prodej akcií více než 550 tisíc korun.  

Růst akcií podpořily nejen solidní hospodářské výsledky banky, ale také rozhodnutí banky o výplatě 91 procent zisků ve formě dividend. Zisk na dividendu by mohl dosáhnout až 330 korun. Dividendový výnos by se tak mohl pohybovat kolem šesti procent.

Dividenda je skutečně lákavě vysoká. V kombinaci s příznivými výsledky banky a absencí jiných atraktivních titulů na domácím trhu je výsledkem silný růst kurzu akcií. Dle mého názoru však již trh nedává další prostor pro posílení, a to i se zohledněním blížící se dividendy,“ domnívá se Marek Hatlapatka z Cyrrusu.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.