Čtvrtek 23. listopadu. Svátek má Klement.

Zasedání ČNB může znovu přinést debatu o záporných sazbách

Banky 24.03.2016 | 18:09 1 Komentář

Koruně se závěr zkráceného týdne nevydařil. Vůči euru totiž oslabila o desetinu procenta a na mezibankovním trhu se tak kurz posunul k 27,06 CZK/EUR, nejslabší úrovni od konce února. České měně neprospělo zveřejnění březnového konjukturálního průzkumu.

Důvěra v českou ekonomiku se podle ČSÚ mírně snížila, když nižší sentiment vykázali spotřebitelé i podnikatelé. To je poměrně překvapivá informace, když uklidnění situace na globálních trzích v posledních týdnech mohlo důvěru v ekonomiku spíše podpořit. Celkový index sentimentu se však nadále drží na úrovních, který je konzistentní s pokračujícím růstem českého hospodářství.

Hlavní události příštího týdne bude čtvrteční zasedání České národní banky. Žádnou změnu politiky od ČNB nečekáme. Centrální bankéři nicméně mohou opět debatovat nad možností záporných sazeb. To však vnímáme především jako verbální intervenci proti přílivu spekulativního kapitálu. Zavedení záporných sazeb v našem hlavním scénáři nepředpokládáme. Pokud však ČNB tuto možnost opětovně zmíní či dokonce o ní bude bankovní rada hlasovat, mohla by koruna zůstat v bezpečné vzdálenosti od hranice kurzového závazku.

MAREK DŘÍMAL, Komerční banka

Jeden komentář: “Zasedání ČNB může znovu přinést debatu o záporných sazbách”

  1. gauner napsal:

    Zavřít Singera! http://www.czechfre­epress.cz/vase-free-zona/josef-mrazek-otevreny-dopis-prezidentu-republiky-milosi-zemanovi.html
    Už se o tom psalo, ale média a politici zákeřně mlčí, jak okrádají stát a důchodce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.