Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Doživotní záruka na auto? Jen další chyták automobilek

Investice 12.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

U nás zatím vedou v délce poskytované záruky automobilky z Koreje

Až sedm let. to je zatím nejdelší záruka, kterou může kupec nového automobilu v Česku získat. Lépe jsou na tom od nynějška zákazníci značky Opel a Vauxhall v Německu, respektive Velké Británii. Tam skutečně mohou doživotní záruku získat.
Vše má samozřejmě určité omezení, nic není při podrobnějším pohledu tak krásné, jak vypadá ze začátku. Tím omezením je hlavně to, že vlastník nemůže najet za tu dobu více než 160 000 kilometrů. To ale může německému motoristovi, který v průměru najede něco přes 16 000 kilometrů za rok trvat skoro deset let. V případě Čechů by to bylo ještě více. Ti totiž ročně najezdí jen necelých deset tisíc kilometrů.
Záruka se týká všech součástek, kromě těch, které se běžně mění při prohlídkách. Což jsou například olejové či vzduchové filtry, brzdové destičky a podobně. Vztahuje se na všechny modely s výjimkou dodávkových automobilů. #infobox
Všechno zdarma je jen do 50 000 km
Těch drobností, které motoristům mohou pokazit radost z kroku automobilky je ale bohužel více. Zatímco cenu práce v servisu automobilka uhradí vždy celou, zdarma nový náhradní díl poskytne jen tehdy, když vůz ještě nenajel více než padesát tisíc kilometrů. Pokud má na tachometru více, musí motorista určitým procentem z ceny dílu přispět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.